Прогулянки з дитиною – це завжди весело, корисно і захоплююче, головне завдання батьків – забезпечити безпеку малюка на прогулянці! Це цілком реально, важливо тільки бути уважними і налаштовуватися на хороше!
1. Ретельно вибирайте місце для прогулянки. Воно повинно знаходитися недалеко від вашого будинку. Бажано, щоб це місце було призначене для прогулянок з дітьми – ним може бути дитячий майданчик. Малюкові буде дуже цікаво зав’язати перші знайомства з дітками, робити свої перші кроки, тримаючись за лавки і парканчики.
А ще прогулянки краще здійснювати в тихих, паркових зонах, подалі від доріг і великих скупчень народу.
2. Уважно підбирайте коляску для прогулянок. Прогулянкові коляски повинні відповідати віку дитини та мати необхідні кошти транспортної захисту (коляска також повинна бути стійкою, помірно важкій, мати ремені безпеки.
Деякі мами воліють гуляти з малюками в слінгу, але, перед тим, як використовувати слінг, порадьтеся з лікарем-педіатром.
3. Під час прогулянок малюк повинен добре засвоїти, що таке «можна» і «не можна». Він повинен вчитися відгукуватися на своє ім’я, якщо ви його звете, вчитися грати з іншими дітками. Дорослі ніколи не повинні залишати дитину без нагляду!
4. Тривалість прогулянки повинна відповідати віку дитини і погодіни умовам (у разі температури повітря нижче 10 градусів морозу не рекомендується гуляти з немовлятами). Не варто обмежувати дихання дитини через носові ходи на прогулянці.
У разі гарної, теплої, але не жаркої погоди малюк може сумарно проводити на вулиці до 6-8 годин.
Якщо на вулиці жарко, не забудьте надіти на голову дитини панаму і взяти з собою накидку на коляску, нею ви зможете прикрити малюка від сонця, якщо він засне під час прогулянки.
5. Одягати малюка на прогулянку слід відповідно до погоди. Завжди беріть з собою на прогулянку ковдрочку, щоб накрити нею малюка, якщо раптом він замерзне. Краще, щоб одяг дитини був багатошаровий, в такому випадку, якщо йому стане жарко, ви зможете з нього щось зняти. Зазвичай педіатри рекомендують одягати малюка, як себе і плюс ще один шар дитячого одягу.
6. Безумовно, краще організувати свій день так, щоб малюк приймав їжу вдома. Але якщо так не вдається організувати, візьміть з собою на прогулянку їжу, що не псується: банан, яблуко, печиво. Обов’язково потрібно брати на прогулянку водичку для малюка. Привчіть дитину не брати їжу у сторонніх людей, не їсти нічого, піднятого з землі або знайденого в пісочниці.
7. Привчайте малюка того, що тварин на вулиці чіпати не варто. Якщо він хоче погладити якусь собачку, то потрібно запитати дозволу, а найкраще буде – не займати тварин на вулиці взагалі, щоб не заразитися чимось від них.
8. Різні лікарі мають відмінні думки з приводу прогулянок під час ГРЗ: одні радять гуляти, якщо дитина себе непогано почуває, а інші рекомендують сидіти вдома. Якщо педіатр радить вашому малюкові гуляти при застуді, і ви згодні з його позицією, гуляйте на здоров’я, але дотримуючись заходів безпеки:
• хворому малюкові краще бути пасивним на вулиці, адже під час активності він може спітніти, а потім замерзнути від прохолодного вітру, що може погіршити його стан – тобто вибирайте для прогулянки той час, коли дитина спить;
• не гуляйте з хворим малюком на дитячих майданчиках, щоб не заражати інших діток і не підхопити додаткових інфекцій;
• давайте малюкові попити водички під час прогулянки;
• одягайте малюка відповідно до стану погоди, не варто надягати на нього занадто багато одягу, від цього він може спітніти, що зовсім небажано. Малюкові під час прогулянки не повинно бути жарко, йому повинно бути комфортно;
• виходьте на прогулянку під час хвороби тільки за рекомендацією лікаря.