Поради лікарів

Cонячний опік

Профілактика:  влаштовуючись на пляжі, намагайтеся вибирати велику тінь – під тентом, під навісом або під кронами дерев. Малюків утримати в тіні дуже важко, тому краще , щоб дитина була на пляжі у світлій бавовняній сорочці або футболці. Слідкуйте, щоб у неї були прикриті плечі та спина – адже саме ці місця найчастіше бувають виставлені на сонці, внаслідок чого найбільш часто обгорають. Для дітей старше півроку необхідний крем від засмаги з фактором захисту не менше 15 одиниць. Захисний крем на відкриті ділянки шкіри потрібно наносити кожної години, а також щоразу після купання, навіть якщо погода хмарна. Слід пам’ятати, що найбільш небезпечні з точки зору сонячної активності години – з 11 до 16. В цей час рекомендовано проводити прогулянки тільки в хорошому затінку, а пляж категорично протипоказаний. У разі сонячного опіку, дитину необхідно загорнути у вологий рушник і поспішити додому, а там уже продовжити надавати допомогу.

Перша допомога:

Зробіть холодний компрес із зеленого або чорного чаю, додавши в нього декілька  крапель ефірного масла м’яти. Намажте шкіру кефіром, несолодким йогуртом або нежирною сметаною. Розведіть оцет (винний, яблучний або столовий) холодною водою в пропорції 1:5, змочіть ним рушник і прикладіть до почервонілих місць на 15 хвилин. Повторюйте процедуру 2-3 рази на день. Якщо обгоріли невеликі ділянки шкіри, наприклад вуха або ніс, до них можна докласти використані чайні пакетики (підійде як зелений, так і чорний чай) – таніни, містяться в чаях, швидко заспокоять шкіру і знімуть почервоніння.

Сонячний удар

Профілактика : не забувайте прикривати голову дитини світлою панамкою, косинкою або банданою. У разі сонячного удару дитина стає блідою, млявою, може втратити свідомість

Перша допомога:

Дитину необхідно відразу ж перенести в тінь, обтерти вологим рушником, дати попити. Взагалі в спеку діти повинні багато пити, адже вони втрачають значно більше вологи, запас якої потрібно заповнювати. В результаті сонячного удару або опіку може піднятися температура. В такому разі необхідно дати дитині жарознижуючий засіб і в обов’язковому порядку звернутись (викликати) до лікаря.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.