Поради лікарів

Cонячний опік

Профілактика:  влаштовуючись на пляжі, намагайтеся вибирати велику тінь – під тентом, під навісом або під кронами дерев. Малюків утримати в тіні дуже важко, тому краще , щоб дитина була на пляжі у світлій бавовняній сорочці або футболці. Слідкуйте, щоб у неї були прикриті плечі та спина – адже саме ці місця найчастіше бувають виставлені на сонці, внаслідок чого найбільш часто обгорають. Для дітей старше півроку необхідний крем від засмаги з фактором захисту не менше 15 одиниць. Захисний крем на відкриті ділянки шкіри потрібно наносити кожної години, а також щоразу після купання, навіть якщо погода хмарна. Слід пам’ятати, що найбільш небезпечні з точки зору сонячної активності години – з 11 до 16. В цей час рекомендовано проводити прогулянки тільки в хорошому затінку, а пляж категорично протипоказаний. У разі сонячного опіку, дитину необхідно загорнути у вологий рушник і поспішити додому, а там уже продовжити надавати допомогу.

Перша допомога:

Зробіть холодний компрес із зеленого або чорного чаю, додавши в нього декілька  крапель ефірного масла м’яти. Намажте шкіру кефіром, несолодким йогуртом або нежирною сметаною. Розведіть оцет (винний, яблучний або столовий) холодною водою в пропорції 1:5, змочіть ним рушник і прикладіть до почервонілих місць на 15 хвилин. Повторюйте процедуру 2-3 рази на день. Якщо обгоріли невеликі ділянки шкіри, наприклад вуха або ніс, до них можна докласти використані чайні пакетики (підійде як зелений, так і чорний чай) – таніни, містяться в чаях, швидко заспокоять шкіру і знімуть почервоніння.

Сонячний удар

Профілактика : не забувайте прикривати голову дитини світлою панамкою, косинкою або банданою. У разі сонячного удару дитина стає блідою, млявою, може втратити свідомість

Перша допомога:

Дитину необхідно відразу ж перенести в тінь, обтерти вологим рушником, дати попити. Взагалі в спеку діти повинні багато пити, адже вони втрачають значно більше вологи, запас якої потрібно заповнювати. В результаті сонячного удару або опіку може піднятися температура. В такому разі необхідно дати дитині жарознижуючий засіб і в обов’язковому порядку звернутись (викликати) до лікаря.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк