Сьогодні суперечки щодо користі та шкоди засмаги для людини ведуться практично постійно, не зважаючи на пору року. В деякій мірі цю суперечку підігріває розвинута система соляріїв. Але ми не про це, ми пропонуємо розібратися, чи варто засмагати дитям, коли і як це правильно робити?
Представники сучасної медицини, особливо дерматологи, настійливо застерігають від захоплення засмагою, закликають ставитись до цього процесу з великою обережністю, адже вплив сонця не є таким безневинним і добрим, як нам здається. Але, ніхто не може заперечувати , що, в той же час, помірні сонячні ванни можуть бути дуже корисними, особливо для здоров’я дітей.
Завдяки дії сонячних променів в організмі дитини виробляється вітамін D, розширюються судини, підвищується тиск, поліпшуються самопочуття і настрій, а значить підвищується імунітет, опірність організму, психологічне налаштування всього організму.
Потрібно тільки знати, що для дитини сонце так корисно впливає на організм дитини навіть тоді, коли вона перебуває в затінку.
Чим може зашкодити дитині перебувати на відкритому сонячному просторі? Для цього варто лишень знати прості речі. Засмага – це реакція клітин організму, в результаті якої виробляється пігмент, які надає шкірі темний відтінок – меланін, а зовсім не ознака здоров’я.
Засмагати під сонцем дітям до 3-х років протипоказано. Справа в тому, що у малюків відсутня будь-який захист від ультрафіолетових променів, тому що сам процес меланіноутворення у дитини ще не сформований, а її шкіра ще надто тонка і ніжна, тому сонячні промені можуть проникнути в їх шкіру набагато швидше і набагато глибше, ніж в шкіру дорослого людини.
Перебування дитини на відкритому сонці може спровокувати у неї сонячний удар, опіки, пігментацію, а дітям-алергікам засмага взагалі протипоказана. Тому для захисту обов’язково використовуйте легкий одяг, змащуйте шкіру дитини спеціальним сонцезахисним кремом, а очі захищайте за допомогою широкополих капелюшків, панамок або сонцезахисних окулярів.
Перебуваючи на пляжі, бажано не покладатися тільки на сонцезахисні креми, панами та капелюхи не можна, навіть якщо ви знаходитесь в тіні, необхідно слідувати декільком додатковим простим порадам, щоб захистити дитину від шкідливого впливу сонця.
1. Якщо ви все ж бажаєте потримати малюка на сонці, робити це потрібно з дотриманням часу доби – з 8 до 11 ранку та після 16.00 у другій половині дня.
2. Перебуваючи на пляжі, намагайтеся якомога більше грати з дитиною в затінку, і щоб дитина якомога менше перебувала на відкритому сонячному просторі.
2. Якщо дитина грає в ігри на березі водойми, постарайтесь створити для неї хоча б тимчасовий штучний затінок (тент, парасоля).
3. Контролюйте питний режимом дитини, щоб запобігти зневодненню, але не забувайте, що надмірне вживання рідини стає причиною надлишкового навантаження на дитяче серце. Рідина для пиття повинна бути помірно охолодженою, але аж ніяк не льодяною.
4. Одягніть на дитину, яка бігає на відкритому сонячному просторі, легку футболку або сорочку з натуральних тканин, при цьому не забувайте, що головний убір ніхто не відміняв.
6. Після купання дитині, як і дорослому, бажано прийняти душ, а потім скористатись сонцезахисним кремом, що захищайте дитячу шкіру від негативного впливу сонячних променів.