Поради лікарів

Імунітет і алергія

У разі якщо захисні системи здатні знешкодити патогенний фактор, що викликає алергію (алерген) без будь-яких патологічних реакцій, вважається, що організм володіє імунітетом до даного фактору. Під час повторного контакту з цим фактором часто змінюється характер імунних реакцій, внаслідок чого виникає алергічний стан. Наразі він може проявлятися в посиленні, ослабленні або відсутності відповіді на контакт, однак зазвичай під алергією (в перекладі означає – незвичайна) розуміють гіперергічні (високо чутливі) реакції.

Кількість форм алергії, цієї неприємної, досить небезпечною і, почасти, спадкової хвороби, неухильно зростає. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, алергія виходить на третє місце в світі за поширеністю. Десята частина дорослих на планеті – астматики, 25% дітей страждають на різні форми алергії. Є підстави вважати, що через 5 років кількість цих хворих подвоїться. Багато в чому зобов’язані алергії миі  поширеням захворювань верхніх дихальних шляхів, органів шлунково-кишкового тракту тощо.

Причиною алергій в основному є порушення умов звичного середовища проживання. Зростання викидів різних виробництв, хімізація, підвищення радіаційного фону руйнує імунну, захисну систему людини. І замість нормального реагування на навколишній світ ця система починає помилятися і викривлено, надчуттєво реагує на контакт із  звичними, широко розповсюдженим речовинами, яких раніше і не помічала. Якщо контакт з подразником, що викликає алергію, буде частим і тривалим, то разова алергічна реакція перейде в хронічне захворювання з симптомами бронхіальної астми(ядухи), або ураження шкіри, слизових.

В результаті збою імунна система починає реагувати навіть на тих наших співмешканців-мікроорганізмів, до яких ми давно пристосувалися: це кишкова паличка, стафілокок, протей та інші. З непатогенних вони стають умовно патогенними. Для ослабленого організму достатньо різкої зміни клімату або стресу – і ці мікроби розмножуються вже без міри.

Бронхіальна астма (ядуха)

Алерген, що потрапив в бронхи, вступає в контакт з імуноглобуліном Е. Відбувається ланцюг реакцій, і розвивається запалення, а потім астматичний напад.

У бронхіальної астми є постійна супутниця – підвищена реактивність дихальних шляхів, тобто здатність бронхіального дерева відповідати звуженням на вплив багатьох подразників. З нею треба боротися, безперервно придушуючи запалення в бронхах за допомогою відповідних препаратів, а також дотримуючись заходів профілактики вірусної інфекції.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.