Купуємо автокрісло для грудничка
Зазвичай, напередодні народження дитини батьки складають перелік речей, що їх потрібно придбати. І дуже бажано, особливо, якщо в сім’ї є автомобіль, щоб автокрісло для малюка займало в цьому переліку чільне місце. Адже це одне з тих придбань, що знадобиться практично з самого народження – і під час поїздок на власному автомобілі , і під час можливих поїздок в таксі.
У всьому світі цивілізованому не можна перевозити дітей без крісла, в Канаді навіть не виписують маму з пологового будинку, якщо дитину забирають без наявності автокрісла в машині.
Дуже важливо, щоб з пологового будинку малюк їхав вже у власному автокріслі. Тільки перебуваючи в такому, правильно підібраному і закріпленому, автокріслі, дитина буде в безпеці, адже основна маса тіла новонародженого припадає на голову (25%), а шия малюка ще досить тонка і з погано розвиненими м’язами. Тому при струшуванні (на дорозі цього не уникнути, тим більше на задньому сидінні), голову малюка може різко відкинути назад і все навантаження припаде саме на шию, що може її пошкодити.
Важливим критеріям при виборі всіх дитячих автокрісел є маркування – позначення ECE R 44/04, що гарантує його сертифікацію у відповідності до європейських стандартів безпеки, а буква «Е» із цифрою позначає країну-виробника, що дозволить уникнути підробок.
Автокрісло повинне «рости» разом з малюком з перших днів життя. Основне, що відрізняє автокрісло «0+» для грудничка від інших категорій дитячих автокрісел – це його кріплення тільки проти руху автомобіля (спиною щодо лобового скла) і тільки на задньому сидінні. Саме автокрісло кріпиться до спеціальних скоб ISOFix або штатними ременями безпеки для грудничка і вважається абсолютно безпечним, якщо воно: правильно встановлено і дитина знаходиться в ньому не більше, ніж півтори години.
Дитина в автокріслі в положенні напівлежачи повинна додатково утримуватись внутрішніми ременями, а саме крісло повинно мати кут нахилу 30-45 градусів – тоді дитина в ньому не сидить вертикально, а напівлежить, що дозволяє рівномірно розподілити вагу дитини і зменшити навантаження на хребет. Для додаткової фіксації голівки немовляти в автокріслі, можна з обох сторін укласти валики з тканини.
З найперших днів життя Вашого малюка, перевозити в автомобілі його слід тільки в автокріслі і ніяк інакше!