Поради лікарів

Купуємо автокрісло для грудничка

Купуємо автокрісло для грудничка

 

Зазвичай, напередодні народження дитини батьки складають перелік речей, що їх потрібно придбати. І дуже бажано, особливо, якщо в сім’ї є автомобіль, щоб автокрісло для малюка займало в цьому переліку чільне місце. Адже це одне з тих придбань, що знадобиться практично з самого народження – і під час поїздок на власному автомобілі , і під час можливих поїздок в таксі.

У всьому світі цивілізованому не можна перевозити дітей без крісла, в Канаді навіть не виписують маму з пологового будинку, якщо дитину забирають без наявності автокрісла в машині.

Дуже важливо, щоб з пологового будинку малюк їхав вже у власному автокріслі. Тільки перебуваючи в такому, правильно підібраному і закріпленому, автокріслі, дитина буде в безпеці, адже основна маса тіла новонародженого припадає на голову (25%), а шия малюка ще досить тонка і з погано розвиненими м’язами. Тому при струшуванні (на дорозі цього не уникнути, тим більше на задньому сидінні), голову малюка може різко відкинути назад і все навантаження припаде саме на шию, що може її пошкодити.

Важливим критеріям при виборі всіх дитячих автокрісел є маркування – позначення ECE R 44/04,  що гарантує його сертифікацію у відповідності до європейських стандартів безпеки, а буква «Е» із цифрою позначає країну-виробника, що дозволить уникнути підробок.

Автокрісло повинне «рости» разом з малюком з перших днів життя. Основне, що відрізняє автокрісло «0+» для грудничка від інших категорій дитячих автокрісел – це його кріплення тільки проти руху автомобіля (спиною щодо лобового скла) і тільки на задньому сидінні. Саме автокрісло кріпиться до спеціальних скоб ISOFix або штатними ременями безпеки для грудничка і вважається абсолютно безпечним, якщо воно: правильно встановлено і дитина знаходиться в ньому не більше, ніж півтори години.

Дитина в автокріслі в положенні напівлежачи повинна додатково утримуватись внутрішніми ременями, а саме крісло повинно мати кут нахилу 30-45 градусів – тоді дитина в ньому не сидить вертикально, а напівлежить, що дозволяє рівномірно розподілити вагу дитини і зменшити навантаження на хребет. Для додаткової фіксації голівки немовляти в автокріслі, можна з обох сторін укласти валики з тканини.

З найперших днів життя Вашого малюка, перевозити в автомобілі його слід тільки в автокріслі і ніяк інакше! 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.