Поради лікарів

Методика самообстеження молочних залоз

Будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Особливо це відноситься до захворювань молочних залоз. Ну і, звичайно ж, набагато легше позбутися захворювання на самому початку, ніж лікувати запущену форму.

Кожна жінка 1 раз на місяць повинна уважно обстежити свої груди, щоб у разі необхідності якомога раніше звернутися до лікаря.

Методика самообстеження досить проста.

Жінка повинна роздягнутися до пояса, оглянути білизну, особливо в тих місцях, де воно дотикалось до сосків. Наявність любих плям (кров’янистих, бурих, безбарвних) вказує на виділення з соска, що буває при захворюваннях молочної залози. Виняток становлять молокоподібні виділення із сосків у жінок, які нещодавно годували дитину грудьми.

Потім потрібно оглянути молочні залози перед дзеркалом (спочатку в положенні з опущеними, а потім з піднятими на потилицю руками), повільно повертаючись вправо і вліво. Зверніть увагу, чи однакової форми і розмірів молочні залози, чи на одному рівні розташовані, чи немає змін в області соска і ареоли (пігментована “коло” навколо соска), чи немає втягування або вибухання шкіри.

Потім ляжте на спину. Під час обстеження зовнішньої половини правої молочної залози під праву лопатку слід покласти подушечку або невеликий валик з рушника, праву руку простягнути уздовж тулуба. Обмацування роблять кінчиками пальців лівої руки. М’якими, круговими рухами руки, злегка натискаючи на молочну залозу, обмацують всі її відділи. Спочатку обстежують центр молочної залози (область соска), потім слідують від соска в напрямку до зовнішнього її краю, догори і вниз. Звертають увагу, чи немає ущільнень, тяжів, болючості. Щоб обмацати внутрішню половину правої молочної залози, праву руку покладіть під голову, а лівою рукою обстежте так само саме – від центру до внутрішнього краю, догори і вниз. Всі ці прийоми повторіть і для обстеження лівої молочної залози.

Автор Дмитро Заїкін

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.