Поради лікарів

Неприємний запах з рота, викликаний захворюваннями верхніх дихальних шляхів (Озостомія)

Безпосередньо синусит не викликає запаху з рота. Однак хронічно запалені носові пазухи дійсно виробляють велику кількість слизу, який стікає вниз на задню стінку глотки, покриваючи горло і спинку язика. Слиз складається з білка, і у анаеробних бактерій є прекрасна можливість харчуватися, розкладаючи ці білки на сполуки сірки, що мають неприємний запах.

Щоб вилікувати стікання слизу з носоглотки потрібно впоратися з причиною.

Нежить, грип або алергія часто викликають стікання слизу. У кінцевому рахунку, лікування в даному випадку визначається усуненням причини захворювання. Але можна зменшити утворення слизу або поліпшити дренаж носових шляхів. Для зменшення дискомфорту і неприємного запаху можливе використання комбінації із трьох препаратів:

–       протизастійний засіб;

–       лікарський засіб, що зменшує кількість вироблення слизу, що, в свою чергу, полегшує ковтання;

–       антигістамінні, що допоможуть полегшити свербіж, сльозотечу і бажання чхати. Вони також зменшують подразнення в пазухах, що може викликати стікання слизу по носоглотці.

Ще одна порада. Якщо вас не покидає відчуття грудки в горлі, яку Ви не можете ніяк проковтнути через постійне скупчення слизу, то з’їжте шматочок хліба, стебла селери тощо, і це відчуття зникне. Слиз пройде вниз по стравоходу, і ви спокійно заснете.

Автор: Єгоров А.К., Егоров К.А.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк