Поради лікарів

Неприємний запах з рота, викликаний захворюваннями верхніх дихальних шляхів (Озостомія)

Безпосередньо синусит не викликає запаху з рота. Однак хронічно запалені носові пазухи дійсно виробляють велику кількість слизу, який стікає вниз на задню стінку глотки, покриваючи горло і спинку язика. Слиз складається з білка, і у анаеробних бактерій є прекрасна можливість харчуватися, розкладаючи ці білки на сполуки сірки, що мають неприємний запах.

Щоб вилікувати стікання слизу з носоглотки потрібно впоратися з причиною.

Нежить, грип або алергія часто викликають стікання слизу. У кінцевому рахунку, лікування в даному випадку визначається усуненням причини захворювання. Але можна зменшити утворення слизу або поліпшити дренаж носових шляхів. Для зменшення дискомфорту і неприємного запаху можливе використання комбінації із трьох препаратів:

–       протизастійний засіб;

–       лікарський засіб, що зменшує кількість вироблення слизу, що, в свою чергу, полегшує ковтання;

–       антигістамінні, що допоможуть полегшити свербіж, сльозотечу і бажання чхати. Вони також зменшують подразнення в пазухах, що може викликати стікання слизу по носоглотці.

Ще одна порада. Якщо вас не покидає відчуття грудки в горлі, яку Ви не можете ніяк проковтнути через постійне скупчення слизу, то з’їжте шматочок хліба, стебла селери тощо, і це відчуття зникне. Слиз пройде вниз по стравоходу, і ви спокійно заснете.

Автор: Єгоров А.К., Егоров К.А.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.