Поради лікарів

Плоскостопість у дітей

Коли ви чуєте від лікаря діагноз плоскостопість, необхідно відразу вживати усіх заходів щодо тог, щоб, якщо не зовсім вилікувати це захворювання, то максимально зменшити його вплив на подальше життя Вашої дитини. Цей, здавалося б, на перший погляд не страшний діагноз – плоскотопість, насправді, може принести в подальшому досить багато неприємностей і проблем з організмом і опорно-руховим апаратом зокрема.

Плоскостопість – це неправильний тонус підошовних м’язів стопи. І якщо залишити без уваги цю проблему, тоді дійсно можна «втратити опору», адже з року в рік становище кісток і форма суглобів змінюються, і ці зміни позначаються на колінних суглобах або хребті.

Стопи наших ніг – це опорна основа, фундамент всього нашого організму. І якщо проблеми виникли на самому нижньому «ярусі», то й на кожному, більш високому,  «поверсі» нашого організму можуть виникнути певні розлади.

Випадки вродженої плоскостопості зустрічаються досить рідко, не більше 2-3 %. Більша частина випадків цього захворювання – це набуте плоскостопість

Чим небезпечна плоскостопість для організму в цілому?

У разі плоскостопості порушується амортизація стопи дитини, а це, у свою чергу, веде до того, що навантаження на гомілку і суглоби збільшується. Наслідком нерівномірного навантаження є поява та розвиток хвороб суглобів – артрозу, сколіозу, інших захворювань хребта.

Діти, хворі на плоскостопість швидше втомлюються, досить часто скаржаться на болі в ногах під час бігу та тривалої ходьби. З часом, внаслідок нерівномірного навантаження на хребет до цього дискомфорту може приєднуватись біль у спині. Поступово у дитини розвивається сколіоз, тобто вигин хребет в праву або ліву сторону.

За статистичними даними на сколіоз наразі страждають більше 15% дітей. Найбільший ризик розвитку цього захворювання спостерігається у віці від 10-14 років.

У дітей дуже важливо проводити профілактику плоскостопості та своєчасне лікування.

 Як виявити плоскостопість у дитини.

Плоскостопість буває декількох видів, основні з них – це поздовжнє і поперечне

Якщо у Вас виникли підозри щодо наявності плостопості у вашої дитини, то виявити її досить просто. Для цього просто потрібно попросити дитину стати мокрими ніжками на білий аркуш паперу.  За відношення довжини подовжньої та поперечної смуг, а також за відхиленням великі пальці ніг в різні сторони і можна запідозрити плоскостопість.

Але все-таки дуже бажано, щоб діагноз плоскостопості встановлював лікар-спеціаліст.

Як запобігти розвитку плоскостопості?

Будь-якій проблемі простіше запобігти,  ніж боротися з нею.

З метою профілактики плоскостопості діти з раннього віку повинні носити правильно підібране ортопедичне взуття (устілки), займатись вправами спеціальної гімнастики і ходити босоніж по пісочку, гальці та траві.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.