Коли в сім’ї народжується дівчинка, особливо якщо вона перша, у батьків малесенької дівчинки виникає безліч питань з приводу її гігієни.
Їх перелік досить великий: як часто потрібно купати і мити дитину з милом, як правильно підмивати дитину, чи можна і чи є сенс у підмиванні дитини настоями трав, , що таке синехії та наскільки вони небезпечні?
Занепокоєння молодої мами з приводу гігієни цілком виправдано, адже від того , наскільки правильно мама буде доглядати за малятком в дитинств, залежить здоров’я статевих органів дівчинки в дорослому віці.
Догляд за немовлятами – це цілий комплекс процедур, що їх освоює кожна мати. Але гігієнічний догляд за дівчатками відрізняється від догляду за хлопчиками з причини різних особливостей їх статевих органів. У дівчаток статеві органи більш відкриті , ніж у хлопчиків , тому підмивати їх слід частіше, обов’язково після дефекації і завжди спереду назад
Підмивання є основною гігієнічною процедурою для дитини. Підмивати дівчинку необхідно спереду назад, під проточною водою тілесної температури. Після дефекації цю процедуру потрібно проводити обов’язково, а от після сечовипускання можна просто скористатися спеціальними дитячими вологими серветками, що не містять спирту та ароматизаторів. Протягом першого року життя дівчинки для її гігієни бажано використовувати в основному вод та мило. Мило обов’язково повинно бути дитячим, без барвників і ароматизаторів.
Підмивати дівчинку з використанням мила достатньо один раз на день. У разі більш частого використання мила, ніж один раз на день, воно може пересушити шкіру статевих органів, викликати запалення і подразнення, тому протягом дня для гігієни дівчинки буде цілком достатньо теплої проточної води. Підмивання потрібно намагатись проводити так, щоб під час нього мило не попадало в статеву щілину.
Дуже небажаним є використання для підмивання косметичних засобів, розчинів марганцівки та інших антисептичних засобів, тому що вони висушують шкіру, порушують її захисну функцію, а також їх використання може призвести до появи хімічних опіків ніжної слизової.
Дуже важливою складовою гігієни є вчасна заміна підгузків у дитини, особливо дівчинки, після дефекації. Також потрібно стежити за тим , щоб дитина не перебував в одному підгузку протягом 4-6 годин. Таке тривале перебування в одному підгузку може викликати у дитини подразнення і запалення шкіри, а також спровокувати появу попрілостей.
Бажано дозволяти малюкам, як тільки вони почнуть пробувати вставати на ніжки і пересуватися , ходити босоніж підлогою теплої пори року. Але сидіти на прохолодній підлозі дівчаткам не бажано навіть влітку, це загрожує появою запалень та інших неприємних проявів з боку її здоров’я.
Головне правило збереження здоров’я статевих органів дівчинки – це постійне тепло.
Додати коментар