Поради лікарів

Полівітамінно-мінеральні комплекси. Користь і шкідливі наслідки від їх прийому.

Користь і шкода прийому полівітамінів з мінералами повинна бути відома кожному. У нинішній час люди часто страждають від нестачі вітамінів і мінералів, причому пора року не має істотного значення, проте навесні дефіцит виражений більше. Весняної пори природа пробуджується після тривалої сплячки, а люди все частіше і частіше йдуть на прийом до медичних фахівців. У більшості випадків люди скаржаться на втому, апатію, млявість, сонливість і схожі стани. Вся сутність полягає в тому, що нашому організму потрібна допомога у подоланні наслідків тривалого періоду відсутності вітамінів.

Але в нинішній час всюдисуща реклама пропонує нам вітамінно-мінеральні комплекси на будь-який смак. Однак необхідно точно знати, яка може бути користь і можливі шкідливі наслідки прийому  полівітамінів з мінералами. За запевненнями реклами у складах даних диво-комплексів є все, що потрібно нашому організму. Всім нам давно відомо щодо сприятливого впливу вітамінів, і з цієї причини ми активно реагуємо на дані пропозиції. От тільки ніхто не замислюється над тим, що всі ці вітамінно-мінеральні комплекси, як і абсолютно будь-які фармакологічні препарати, мають не просто покази до застосування, а й певні протипокази. Тому від прийому полівітамінів з мінералами може бути і користь, і шкода. Пам’ятайте, лише кваліфікований лікар може підібрати для вас потребується комплекс. У даному випадку полівітаміни зміцнять організм, допоможуть в лікуванні певних захворювань, суттєво підвищать імунітет і працездатність. А от у випадку самостійного і бездумного прийому препаратів цієї групи ви можете завдати істотної шкоди власному здоров’ю. У даній статті ми якраз і поговоримо про переваги і недоліки полівітамінів з мінералами.

Як грамотно приймати комплекси полівітамінів з мінералами?  Проведені останніми роками дослідження показали, що засвоєння вітамінів відбувається незалежно від наявності в комплексі мікроелементів. А от з мікро- та макроелементами ситуація виходить зовсім інша, змішуючи дані елементи, можна отримати результат зовсім далекий від очікуваного, тобто імовірна і користь, і шкода застосування полівітамінів з мінералами.

Наприклад, вітамін В6 допомагає засвоювати магній, вітамін D істотно покращує обмін кальцію і фосфору. Щоб краще засвоювалися хром і залізо, нам буде потрібно вітамін С, а для того, щоб збільшити користь від одержуваного заліза потрібно мідь. Без селену вітамін Е не позбудеться сильного антиоксидантного ефекту. Захист клітин від руйнувань – це робота цинку, а також марганцю. Дані поєднання елементів мають повне право на існування в одній таблетці і само собою принесуть нам користь.

Мінерали є не тільки друзями між собою і вітамінами, а й серйозними конкурентами. Тому ймовірна і користь, і шкода від застосування полівітамінів з мінералами. Так, наприклад, кальцій значно знижує засвоєння заліза, цинк не дозволяє повністю засвоїти мідь, а залізо і кальцій, у разі підвищеного рівня вітаміну С в організмі, провокують дефіцит міді.

З цієї причини фахівці наполегливо радять приймати мікроелементи-антогоністи в різний час. Замість того, щоб випити одну таблетку, що містить у своєму складі десяток мінералів, буде набагато краще випити кілька, але різноманітних за своїм складом. Слід пам’ятати, що комплекси приймаються лише за рекомендацією лікаря, оскільки вони підходять і рекомендовані  далеко не для всіх.

У переважній більшості випадків люди вважають, що чим більше у складі таблетки полівітамінів з мінералами, тим вона корисніше. Але, насправді це далеко не так. Корисність таких комплексів визначається тим, наскільки вони потрібні організму. У разі якщо організму не потрібні дані вітаміни і мікроелементи, то прийом таблеток буде абсолютно даремним. Крім того, надлишкові вітаміни виводяться із сечею, а от мікроелементи мають здатність накопичуватися. Надлишок даних речовин в організмі має ще більш шкідливі наслідки, ніж їх дефіцит, і це може призвести до серйозних розладів. З цієї причини перед застосуванням препарату необхідно дізнатись щодо  кількості вмісту речовин у вашому організмі.

Чи можна зовсім не приймати взимку вітаміни у разі повноцінного харчування? Фахівці запевняють, що без прийому вітамінних комплексів в нинішній час просто не обійтися Їжа, що її споживають люди, містить досить малу кількість вітамінів. Харчова цінність продуктів досить низька, оскільки в них міститься великий обсяг різноманітних добавок і консервантів. Продукти тривалий час зберігаються  в холодильнику, а, вже після декількох днів такого зберігання втрачається, тридцять відсотків вітаміну С. Фахівці рекомендують приймати полівітаміни з мінералами один або три рази на рік але ніяк не частіше. Природно, склад вітамінно-мінерального комплексу та тривалість курсів прийому повинен визначити лікар.

Наразі з’явилися препарати полівітамінів з мінералами, що засвоюються організмом протягом приблизно дванадцяти годин, так відбувається менша взаємодія компонентів між собою і вони істотно краще застосовуються організмом. Проте, у разі якщо на упаковці комплексу полівітамінів з мінералами немає позначки «жувальні»,  їх необхідно проковтнути вітаміни цілими, не розкушуючи при цьому. В іншому випадку частина вітамінів, наявних в таблетці або капсулі, зруйнуються в роті, а також шлунку.

Необхідно також знати, що препарати заліза ні в якому разі не можна приймати в одночас з кавою, чаєм, молоком, а також горіхами. Також існує група жирознижуючих вітамінів (А, D, Е, F, К), які слід приймати лише після жирної їжі.

Приймайте полівітаміни з мінералами тільки за порадою та рекомендацією лікаря правильно і будьте завжди здорові!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.