Поради лікарів

Щеплення – «за» і «проти». Відвідування дитячого садка і школи.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов’язковими. Отже, з одного боку, щеплення в нашій країні за вищевказаним переліком захворювань є обов’язковими.

З іншого боку, відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».  за батьками дитини, яка не досягла 15-річного віку, за наявності відповідного письмового підтвердження, закріплене право відмовитися від обов’язкових профілактичних щеплень Це означає, що батько або матір дитини може прийняти рішення, за яким їх дитині не будуть робити обов’язкові для всіх інших «щеплення».

В той же час, відповідно до ч. 2 ст. 15 вищезгаданого Закону України «Про захист населення від ін­фекційних хвороб» «…Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється…» З цього положення Закону слідує, що дитину не зарахують до жодного дитячого садка, якщо необхідних щеплень у неї не буде.

Але, в свою чергу, зазначена ст. 15 все-таки допускає можливість прийняття дитини до дитячого дошкільного закладу та його подальше відвідування: «…У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його».

В ЛПЗ наказом головного лікаря створюється комісія з питань профілактичних щеплень, на засіданнях якої також і вирішуються питання щодо надання дозволу на відвідування дитиною дитсадка без проведення  профілактичних щеплень.

Виходячи з прочитаного, можна зробити висновок, що, якщо дитина не щеплена у зв’язку з відмовою батьків, отримати довідку для відвідування дитячих навчальних установ досить складно, але можливо. Її можна отримати і не подаючи позов до суду, а просто звернутися з письмовою заявою до головного лікаря дитячої консультації(поліклініки)..

Питання, що виникають у зв’язку з відмовою прийняти дитину до школи, в правовому полі вирішуються більш легко. Працівники освіти посилаються на ту ж ч. 2 ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», але, забувають при цьому, що, по-перше, відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про загальну середню освіту» школа не є дитячим закладом, а, по-друге, що, відповідно до ст. 53 Конституції України, загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. А тому, у будь-якому випадку, така відмова буде неправомірною.

Але батькам все-таки потрібно знати і розуміти, що проведення профілактичних щеплень в Україні, як і в інших державах, не є спробою розділити дітей на «щеплених» і «не щеплених», воно переслідує саму досить складну, але світлу мету: домогтися стійкої несприйнятливості населення до зараження певними інфекційними хворобами.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.