Поради лікарів

Полівітамінно-мінеральні комплекси. Користь і шкідливі наслідки від їх прийому.

Користь і шкода прийому полівітамінів з мінералами повинна бути відома кожному. У нинішній час люди часто страждають від нестачі вітамінів і мінералів, причому пора року не має істотного значення, проте навесні дефіцит виражений більше. Весняної пори природа пробуджується після тривалої сплячки, а люди все частіше і частіше йдуть на прийом до медичних фахівців. У більшості випадків люди скаржаться на втому, апатію, млявість, сонливість і схожі стани. Вся сутність полягає в тому, що нашому організму потрібна допомога у подоланні наслідків тривалого періоду відсутності вітамінів.

Але в нинішній час всюдисуща реклама пропонує нам вітамінно-мінеральні комплекси на будь-який смак. Однак необхідно точно знати, яка може бути користь і можливі шкідливі наслідки прийому  полівітамінів з мінералами. За запевненнями реклами у складах даних диво-комплексів є все, що потрібно нашому організму. Всім нам давно відомо щодо сприятливого впливу вітамінів, і з цієї причини ми активно реагуємо на дані пропозиції. От тільки ніхто не замислюється над тим, що всі ці вітамінно-мінеральні комплекси, як і абсолютно будь-які фармакологічні препарати, мають не просто покази до застосування, а й певні протипокази. Тому від прийому полівітамінів з мінералами може бути і користь, і шкода. Пам’ятайте, лише кваліфікований лікар може підібрати для вас потребується комплекс. У даному випадку полівітаміни зміцнять організм, допоможуть в лікуванні певних захворювань, суттєво підвищать імунітет і працездатність. А от у випадку самостійного і бездумного прийому препаратів цієї групи ви можете завдати істотної шкоди власному здоров’ю. У даній статті ми якраз і поговоримо про переваги і недоліки полівітамінів з мінералами.

Як грамотно приймати комплекси полівітамінів з мінералами?  Проведені останніми роками дослідження показали, що засвоєння вітамінів відбувається незалежно від наявності в комплексі мікроелементів. А от з мікро- та макроелементами ситуація виходить зовсім інша, змішуючи дані елементи, можна отримати результат зовсім далекий від очікуваного, тобто імовірна і користь, і шкода застосування полівітамінів з мінералами.

Наприклад, вітамін В6 допомагає засвоювати магній, вітамін D істотно покращує обмін кальцію і фосфору. Щоб краще засвоювалися хром і залізо, нам буде потрібно вітамін С, а для того, щоб збільшити користь від одержуваного заліза потрібно мідь. Без селену вітамін Е не позбудеться сильного антиоксидантного ефекту. Захист клітин від руйнувань – це робота цинку, а також марганцю. Дані поєднання елементів мають повне право на існування в одній таблетці і само собою принесуть нам користь.

Мінерали є не тільки друзями між собою і вітамінами, а й серйозними конкурентами. Тому ймовірна і користь, і шкода від застосування полівітамінів з мінералами. Так, наприклад, кальцій значно знижує засвоєння заліза, цинк не дозволяє повністю засвоїти мідь, а залізо і кальцій, у разі підвищеного рівня вітаміну С в організмі, провокують дефіцит міді.

З цієї причини фахівці наполегливо радять приймати мікроелементи-антогоністи в різний час. Замість того, щоб випити одну таблетку, що містить у своєму складі десяток мінералів, буде набагато краще випити кілька, але різноманітних за своїм складом. Слід пам’ятати, що комплекси приймаються лише за рекомендацією лікаря, оскільки вони підходять і рекомендовані  далеко не для всіх.

У переважній більшості випадків люди вважають, що чим більше у складі таблетки полівітамінів з мінералами, тим вона корисніше. Але, насправді це далеко не так. Корисність таких комплексів визначається тим, наскільки вони потрібні організму. У разі якщо організму не потрібні дані вітаміни і мікроелементи, то прийом таблеток буде абсолютно даремним. Крім того, надлишкові вітаміни виводяться із сечею, а от мікроелементи мають здатність накопичуватися. Надлишок даних речовин в організмі має ще більш шкідливі наслідки, ніж їх дефіцит, і це може призвести до серйозних розладів. З цієї причини перед застосуванням препарату необхідно дізнатись щодо  кількості вмісту речовин у вашому організмі.

Чи можна зовсім не приймати взимку вітаміни у разі повноцінного харчування? Фахівці запевняють, що без прийому вітамінних комплексів в нинішній час просто не обійтися Їжа, що її споживають люди, містить досить малу кількість вітамінів. Харчова цінність продуктів досить низька, оскільки в них міститься великий обсяг різноманітних добавок і консервантів. Продукти тривалий час зберігаються  в холодильнику, а, вже після декількох днів такого зберігання втрачається, тридцять відсотків вітаміну С. Фахівці рекомендують приймати полівітаміни з мінералами один або три рази на рік але ніяк не частіше. Природно, склад вітамінно-мінерального комплексу та тривалість курсів прийому повинен визначити лікар.

Наразі з’явилися препарати полівітамінів з мінералами, що засвоюються організмом протягом приблизно дванадцяти годин, так відбувається менша взаємодія компонентів між собою і вони істотно краще застосовуються організмом. Проте, у разі якщо на упаковці комплексу полівітамінів з мінералами немає позначки «жувальні»,  їх необхідно проковтнути вітаміни цілими, не розкушуючи при цьому. В іншому випадку частина вітамінів, наявних в таблетці або капсулі, зруйнуються в роті, а також шлунку.

Необхідно також знати, що препарати заліза ні в якому разі не можна приймати в одночас з кавою, чаєм, молоком, а також горіхами. Також існує група жирознижуючих вітамінів (А, D, Е, F, К), які слід приймати лише після жирної їжі.

Приймайте полівітаміни з мінералами тільки за порадою та рекомендацією лікаря правильно і будьте завжди здорові!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк