Ні для кого не є секретом, наскільки для людини є важливою правильна постава, і що за станом здоров’я спини потрібно слідкувати з самого раннього віку. Інакше, в дорослому віці це може викликати безліч різних захворювань: сколіоз, порушення кровообігу і дихання, остеохондроз, появу горба, постійний сильний біль в спині і шиї, головний біль, хронічна втома тощо.
Постава визначається фізіологічним характером вигину хребта. Порушенню постави дитини сприяють різні чинники, тому що її хребетний стовп ще дуже легко піддається всілякій деформації. Приблизно 40% школярів і підлітків страждають порушенням постави. У більшості випадків причиною цього стає слабкий м’язовий тонус внаслідок малої кількості фізичних вправ і малорухливого способу життя.
Основне формування і розвиток хребта у дитини відбувається до семирічного віку. А гнучкість і рухливість хребта розвивається впродовж довгого часу. З самого малечку дитину потрібно привчати правильно сидіти за столом під час прийому їжі та малорухливих ігор. Коли ваша дитина почне відвідувати школу потрібно продовжувати стежити за її поставою, привчати її правильно сидіти за партою в школі та письмовим столом вдома. Ноги повинні рівно стояти на підлозі, між гомілкою і стегном повинен бути прямий кут, спина повинна бути прямою, не можна спиратися грудною кліткою на край столу, руки повинні лежати на парті чи столі. До школи дитина повинна ходити з рюкзаком або ранцем, що мають ортопедичну спинку. Протягом усього навчального року дитину в навчальному класі необхідно пару раз пересаджувати, міняти парту або ряд. Це вважається корисним для формування постави.
У домашніх умовах необхідно вибирати правильну подушку і матрац. М’які пухові подушки й матраци – далеко не найкращий варіант для вашої дитини. Якщо є можливість, то придбайте спеціальні ергономічні матрац і подушку.
Захистити хребет вашої дитини від надмірних навантажень і різноманітних травм вам допоможе міцний м’язовий корсет. Зміцнюйте м’язи черевного преса і спини за допомогою простих, але регулярних вправ. Виконуйте вранці з дитиною зарядку, прогулюйтеся з нею пішки, катайтеся на велосипеді. Доброю профілактикою є заняття дітей гімнастикою, танцями, плаванням, аеробікою. Особливо добре позначається на формуванні хребта дитини саме плавання, тому що під час плавання задіяні практично всі групи м’язів.
Спостерігайте за станом хребта своєї дитини з раннього віку, адже правильна постава – це запорука її подальшого здоров’я!