Поради лікарів

Синехії у новонароджених дівчаток

Мати (під час проведення гігієнічних процедур) або лікар (під час проведення огляду) можуть виявити у маленької дівчинки зрощення малих статевих губ (часткове або повне), внаслідок чого перекривається отвір сечовипускного каналу. Такі зрощення називаються синехіями.

Причиною їх появи зазвичай є нестача після 6-місячного віку в дівчачому організмі статевого гормону естрогену, тому що до цього часу в організмі дівчаток присутній мамин гормон. Спровокувати зрощення може також занадто старанна гігієна статевих органів, алергія на засоби гігієни, дисбактеріоз та інші фактори.

Особливо небезпечними є синехії, коли вони настільки сильні, що заважають сечовипусканню. У разі, якщо зрощення незначні, небезпеки вони не представляють, з настанням періоду статевого дозрівання, вони пройдуть. Але, незважаючи на це, потрібно лікувати всі навіть незначні зрощення (синехії),

Якщо ви помітили синехії у дитини, необхідно в обов’язковому порядку звернутись до лікаря. Зазвичай спочатку лікар призначає певні обстеження (аналізи), а вже потім визначається з методами та обсягом лікування – консервативного чи хірургічного.

У разі незначних синеній проводиться консервативне лікування препаратами місцевої дії: спеціальні мазі з естрогеном, що їх потрібно наносити на певну ділянку синехій.

Якщо ж зрощення повне та воно заважає сечовипусканню, тоді проводиться хірургічне втручання (розсічення синеній), його проводять під наркозом.

Щоб дівчинка росла здоровою з метою профілактики синехій потрібно:

дотримуватись правил інтимної гігієни дітей, але ніколи не слідувати правилу: мити добре – значить мити часто і з милом або ж такий підхід може тільки нашкодити дитині;

щоб регулярні гігієнічні процедури були бережливими не варто також використовувати для підмивання антисептичні засоби;

оглядати під час миття статеві органи дівчинки, щоб вчасно помітити проблему.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк