Поради лікарів

Синехії у новонароджених дівчаток

Мати (під час проведення гігієнічних процедур) або лікар (під час проведення огляду) можуть виявити у маленької дівчинки зрощення малих статевих губ (часткове або повне), внаслідок чого перекривається отвір сечовипускного каналу. Такі зрощення називаються синехіями.

Причиною їх появи зазвичай є нестача після 6-місячного віку в дівчачому організмі статевого гормону естрогену, тому що до цього часу в організмі дівчаток присутній мамин гормон. Спровокувати зрощення може також занадто старанна гігієна статевих органів, алергія на засоби гігієни, дисбактеріоз та інші фактори.

Особливо небезпечними є синехії, коли вони настільки сильні, що заважають сечовипусканню. У разі, якщо зрощення незначні, небезпеки вони не представляють, з настанням періоду статевого дозрівання, вони пройдуть. Але, незважаючи на це, потрібно лікувати всі навіть незначні зрощення (синехії),

Якщо ви помітили синехії у дитини, необхідно в обов’язковому порядку звернутись до лікаря. Зазвичай спочатку лікар призначає певні обстеження (аналізи), а вже потім визначається з методами та обсягом лікування – консервативного чи хірургічного.

У разі незначних синеній проводиться консервативне лікування препаратами місцевої дії: спеціальні мазі з естрогеном, що їх потрібно наносити на певну ділянку синехій.

Якщо ж зрощення повне та воно заважає сечовипусканню, тоді проводиться хірургічне втручання (розсічення синеній), його проводять під наркозом.

Щоб дівчинка росла здоровою з метою профілактики синехій потрібно:

дотримуватись правил інтимної гігієни дітей, але ніколи не слідувати правилу: мити добре – значить мити часто і з милом або ж такий підхід може тільки нашкодити дитині;

щоб регулярні гігієнічні процедури були бережливими не варто також використовувати для підмивання антисептичні засоби;

оглядати під час миття статеві органи дівчинки, щоб вчасно помітити проблему.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.