Поради лікарів

Виділення з піхви у дівчаток

Протягом декількох днів після народження у дівчаток можуть спостерігатися кров’янисті виділення з піхви. Це цілком нормально,тому що таким чином з організму дитини виводяться материнські гормони. Протягом цього періоду потрібно особливо ретельно стежити за гігієною і часто міняти підгузки.

Багато мам вважають, що у маленьких дівчаток не повинно бути виділень з піхви, але це не так! Виділення у дівчаток повинні бути в будь-якому віці – це є фізіологічним для жіночого організму.

Природні виділення зазвичай не рясні і схожі на прозорий слиз, вони не повинні турбувати маленьку. Якщо ж виділення викликають печіння, почервоніння або свербіж, значить, необхідно звернутись з дитиною до лікаря, можливо, вся справа в інфекції.

Якщо під час підмивання між малими та великими статевими губами дитини виявляється білуватий наліт, не лякайтеся, це не хвороба, це просто дитяча смегма – суміш секрету сальних залоз, відмерлої епітеліальної тканини і вологи. Її можна акуратно видалити ванти паличкою, змоченою вазеліном або дитячим маслом.

Як доглядати за статевими органами дівчинки у разі їх подразнень?

У разі появи у дівчинки почервоніння або подразнення в області геніталій, в першу чергу необхідно звернути увагу на температуру повітря в кімнаті, де перебуває дитина. Якщо температура в кімнаті вище 22-24 градусів і, на додаток, дитина ще й тепло одягнена, то, можливо, вона просто перегрівається.

Ретельно провітріть кімнату та переодягніть дитину в більш легкий одяг. Якщо це не допоможе зменшити попрілості і запалення, тоді можна почати регулярно підмивати дитину настоями трав: ромашки, календули або шавлії, але тільки після обов’язкової консультації з лікарем. Настої названих трав зазвичай знімають набряк, почервоніння, зменшують печіння і свербіж.

У разі, якщо такі підмивання не дадуть бажаного результату, слід ще раз звернутися до лікаря, щоб з’ясувати можливі інші причини виникнення попрілостей і запалень та розпочати їх лікування тими засобами, що їх пропише лікар.

Не займайтесь самолікуванням!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.