Ускладнення після застуди: чому важливо позбутися кашлю
Застуда у дітей часто супроводжується кашлем. Багато батьків вважають, що лікувати його не потрібно: мовляв, пройде разом з застудою.
Але не варто так безтурботно ставитися до такого серйозного симптому, як кашель.
Під час простудних захворювань у дітей він з’являється внаслідок запалення верхніх дихальних шляхів. Якщо ж його запустити, це запалення може перейти на нижні дихальні шляхи, тобто на бронхи і легені, що тягне за собою більш серйозні наслідки.
Можливі ускладнення після застуди
Звичайна застуда може закінчитися сильним підвищенням температури і запаленням лор-органів. Саме внаслідок відсутності або неправильного лікування кашлю діти страждають від отиту, тонзиліту, ларингіту або фарингіту.
Запалення гортані у дитини у разі таких ускладнень супроводжується сильним набряком, що його досить часто називають помилковим крупом . Це може призвести до дихальної недостатності, тому діяти потрібно дуже швидко.
Якщо у дитини різко підвищилася температура, з’явився головний біль, закладеність носа або біль у вухах – це можуть бути перші ознаки виникнення ускладнень.
Для діток вони дуже небезпечні, тому дуже важливо своєчасно почати лікувати кашель, щоб не дати запаленню поширитися далі по організму.
Лікування кашлю у дітей у разі застуди
Для початку потрібно визначити, який саме кашель у дитини: сухий чи вологий .
Під час сухого кашлю немає відходження мокроти. Він нав’язливий, іноді навіть доходить до позиві блювоти, і може серйозно зашкодити організму. Необхідно пригнічувати його препаратами проти кашлю.
Препарати, що пригнічують кашель, призначаються в тому випадку, якщо він фізіологічно є невиправданим, тобто не захищає організм від попадання сторонніх тіл, пилу, мікробів, мокротиння а, навпаки, лише шкодить здоров’ю дитини.
У разі вологого кашлю, коли мокротиння вже відходить, дитині потрібно давати тепле і лужне питво, робити зігріваючі компреси (якщо немає температури). Препарати повинні сприяти відкашлюванню, тобто просуванню мокротиння дихальними шляхами.
У разі, якщо кашель стає «гавкаючим», дихання дитини стає утрудненим, зробіть малюкові гарячу ванну для ніг – приплив крові до ніг збільшиться,тим самим полегшуючи дихання за рахунок зниження набряку дихальних шляхів. Але це лише тимчасовий захід, терміново викликайте лікаря. До появи лікаря забезпечте доступ свіжого повітря до приміщення і дайте дитині лужне пиття.
Пам’ятайте, що правильну схему лікування може призначити тільки лікар, який точно визначить причину і характер перебігу захворювання.
Не потрібно займатися самолікуванням, ризикувати здоров’ям малюка.
Будьте здорові і бережіть свого малюка!