Поради лікарів

Як допомогти малюку у разі підвищення температури

Нормальна для дитини температура тіла коливається від 36,0 до 37,0º Цельсія. Але, рано чи пізно, кожна мати стикається з високою температурою у своєї дитини. Висока температура може бути ознакою безлічі захворювань. Найбільш поширеними причинами підвищення температури у дітей є віруси і бактерії. Потрапляючи до дитячого організму, вони викликають ГРВІ, грип, ангіну, фарингіт, отит, дитячі інфекційні захворювання (краснуху, кір, вітрянку, свинку, скарлатину тощо).

Окрім перерахованих випадків, температура у дітей може підніматися внаслідок первинного формування запального процесу в дитячому організмі, болісного прорізування зубів, а також в якості реакції на щеплення.

Висока температура у дитини – це сигнал «тривоги» від організму Її підвищення свідчить щодо проникнення інфекції до дитячого організму та запуску в організмі малюка механізму імунного захисту.

Це нормально, тому, якщо у дитини немає протипоказань за станом здоров’я (наприклад, небезпеки виникнення фебрильних судом), до 38,5º збивати температуру не потрібно – досить обмежитися немедикаментозними засобами підтримки імунітету. Для цього чудово підходять потогінні чаї – з лимоном, малиною або настої трав, наприклад, липи. Також можливі обтирання вологим рушником, але тільки якщо у дитини немає ознобу .

Користь високої температури.

1. Висока температура говорить за те, що організм виробляє інтерферон, мобілізується і готується до боротьби з інфекцією.

2. Організм стимулює вироблення антитіл, що зміцнюють місцевий імунітет.

3. У разі високої температури імунні клітини людського організму особливо «непривітні» до шкідливих чужорідних частинок – вони їх поглинають .

4. Висока температура знижує апетит, оскільки організму потрібні всі сили на боротьбу з хворобою.

5 Значне підвищення температури часто супроводжується загальною слабкістю, лихоманкою, ознобом і головним болем. Такий стан дитини сприяє її малорухливому способу життя, тривалому перебуванню в ліжку, а значить усі сили дитячого організму спрямовуються на боротьбу із захворюванням.

Чим небезпечне різке підвищення температури.

1. У разі високої температури організм малюка досить швидко втрачає рідину, а зневоднення є дуже небезпечним для дитячого організму. Кров стає густішою – порушується кровопостачання багатьох органів, пересихають слизові – відкриваються шляхи проникнення інфекцій, виникає дефіцит кисню.

2. Висока температура може викликати судоми, особливо у малюків .

3. Дитина погано переносить високу температуру – стає вередливою, плаксивою, погіршується її поведінка

Ваші дії у разі високої температури у дитини

Оскільки сам факт підвищення температури не завдає шкоди дитячому здоров’ю, а означає запуск механізмів імунітету, є проявом захисної реакції, це означає, що зниження температури – це боротьба із захисною реакцією організму, а не зі збудником захворювання. Саме тому лікарі не радять збивати температуру нижче 38-38,5º, дозволяти організму боротися із захворюванням. Якщо малюк у разі захворювання на грип (ГРВІ) переносить температуру непогано – краще її не збивати, так він швидше одужає. Головне – рясне пиття

Високу температуру рекомендується збивати тільки тоді, коли вона сягне показника 38,5º, або в тому разі, якщо дитина дуже погано себе почуває.

Випадки, коли необхідно збивати температуру ще до відмітки 38º:

• схильність малюка до судом (зустрічається у малюків із захворюваннями нервової системи);

• зневоднення (блювота, діарея) ;

• утруднення дихання.

Завжди, в першу чергу, необхідно враховувати попередній досвід і стан дитини у разі підвищення температури тіла. У цей час не варто утеплювати дитини, робити компреси, розтирати малюка або робити інгаляції.

Різке зниження температури медикаментами, а потім її підвищення може привести до судом, зросту навантаження на серцево-судинну систему малюка..

Імунітет малюка зміцнюється з кожним роком, він устатковується лише до восьми років.

А діти віком від 2 до 7 років, на жаль, часто хворіють, хоча це теж певні кроки на шляху зміцнення імунітету. Організм дитини завжди налаштовується тільки на повноцінну роботу. Вам необхідно лише надавати йому своєчасну підтримку.

Тому батьки завжди повинні адекватно оцінювати ситуацію, слідкувати за станом малюка, не забувати того, що, якими б не були причини підвищення температури, з дитячим здоров’ям жартувати не можна і потрібно викликати лікаря..

Якщо, наразі, у вас немає можливості негайно викликати лікаря, з метою зниження високої температури можна використовувати медикаментозні жарознижуючі засоби, з вмістом парацетамолу або ібупрофену, призначені тільки для дітей, у вигляді свічок або дитячих сиропів.

Або скористайтесь народними засобами і способами для зниження високої температури.

Дітям після року можна давати чай з медом, малиною, лимоном (якщо раніше давали їх, і вони не викликали алергічних реакцій у дитини) – ці продукти підвищують опірність організму до хвороб.

Корисні також настої з шипшини.

Допоможе знизити температуру і поліпшити стан дитини відвар з інжиру (5 сухих плодів інжиру залити склянкою води, кип’ятити 5 хвилин), його необхідно пити в теплому вигляді на ніч . Якщо турбує кашель, то інжир заливають молоком.

Ще допоможе трохи знизити температуру апельсин. Заливаємо чотири часточки чвертю склянки кип’яченої теплої води , залишаємо на півгодини. Потім відразу випиваємо.

 

Увага!!!

Шановні батьки, не займайтесь самолікуванням, краще зайвий раз викличте лікаря, щоб він оглянув дитину, поставив діагноз та призначив лікування, у разі необхідності, обстеження.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.