У першу чергу проаналізуйте свою поведінку. Існують поширені помилки, які часто заважають жінкам повернутися після пологів до колишньої форми.
Не переїдайте. Чомусь вважається, що від рясності харчування матері залежить якість її молока. Насправді процесом лактації управляє гормон пролактин, вироблення якого ніяк не пов’язана з харчуванням. Тому ви маєте повне право змінити свій раціон, зробивши його збалансованим.
Не доїдайте за малюком. Навіть якщо малюк з’їв менше половини своєї солодкої кашки, ви не зобов’язані доїдати те, що залишилось. Пам’ятайте: вся зайва їжа неминуче відкладеться на талії і стегнах.
Намагайтеся не пробувати їжу на смак під час її приготування тому що так можна непомітно набрати сотні зайвих калорій, які з часом перетворяться на зайві кілограми.
Як би ви не були зайняті своїм малюком, їжте не рідше за 4 разів на добу. При цьому ніколи не пропускайте сніданок, а ввечері намагайтеся обійтися легкою їжею.
Вечеря повинна закінчитися не пізніше ніж за 4 години до сну. Не варто слідувати категоричному правилом “Ні крихти після шести годин вечора”. Якщо ви звикли лягати спати в 12, до вечора ви будете звірячому голодною. А в такій ситуації дуже легко втратити над собою контроль.
Вирішивши зробити раціон менш калорійним, не відмовляйтеся від хліба. Часто жінки, які бажають скинути вагу, замість традиційного бутерброда з’їдають лише шматочок сиру або шинки. Краще вчинити навпаки: з’їжте хліб, а от ковбасу чи сир “віддайте ворогові”.
Мати-годувальниця повинна забути про будь-які дієти таі голодування. Всі ці екстремальні способи схуднення неминуче позначаться і на вашому здоров’ї, і на самопочутті дитини.