Статті

Що треба знати про діабет

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більш ніж 400 мільйонів чоловік у всьому світі хворіють на діабет. У переважної більшості – другий тип захворювання, при якому клітини втрачають чутливість до інсуліну.

Діабет – це хронічне захворювання, яке стається, коли підшлункова залоза більше не може виробляти інсулін, або коли тіло не може добре засвоювати інсулін, який воно ж і виробляє.

Основні симптоми діабету:

 • Жага
 • Прискорене сечовипускання (особливо вночі)
 • Слабкість, стомлюваність
 • Свербіж шкіри, шкірні інфекції
 • Порушення зору
 • Зміна маси тіла
 • Погане загоєння ран

Розрізняють декілька типів діабету:

Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.

Як попередити діабет?

Наразі діабет І типу попередити не можна.

Тоді як діабет ІІ типу – можливо. Доведено, що на його розвиток найбільше впливає наш спосіб життя.

Як не захворіти на діабет? 

 1. Не паліть

Куріння знижує чутливість організму до інсуліну – цей гормон контролює рівень цукру в крові.

 1. Знизьте рівень стресу

Коли ви нервуєте, ваш організм вивільняє глюкозу. І якщо стрес стає хронічним, це може призвести до підвищення рівня цукру.

 1. Не вживайте наркотики

Амфетаміни, екстазі, MDMA – за даними Глобального співтовариства діабету ці речовини пригнічують дію інсуліну. Якщо вживати їх систематично, вони можуть спровокувати захворювання.

 1. Не приймайте ліки бездумно

Стероїди, антипсихотики і деякі ліки від астми впливають на рівень цукру. Обговорюйте з лікарем, наскільки їх користь для вашого здоров’я переважує потенційні ризики. І ніколи не займайтеся самолікуванням.

 1. Слідкуйте за харчуванням

Ожиріння легко може дати старт діабету 2-го типу. Обмежуйте себе в калоріях і вуглеводах: це необхідно для того, щоб не навантажувати підшлункову залозу і не повніти. При цьому потрібно урізноманітнити харчування та їсти більше овочів.

Якщо ж у вас вже є зайві кілограми і вам за 40, регулярно перевіряйте рівень цукру в крові і слідкуйте за артеріальним тиском.

 1. Займайтеся спортом

Американська діабетична асоціація попередила, що сидячий спосіб життя пригнічує дію інсуліну. Водночас навіть легкі фізичні навантаження його підсилюють.

Дотримуйтеся правила: як мінімум 30 хвилин в день потрібно бігати, плавати, танцювати і т. д.

 1. Не ігноруйте симптоми

Втома, спрага, часте сечовипускання, втрата ваги, підвищений рівень цукру в крові, бархатисто-коричневі плями на шкірі – якщо у вас з’явилися ці симптоми, потрібно негайно звернутися до лікаря. Чим раніше вам поставлять діагноз «діабет» або «переддіабет», тим нижче буде ризик ускладнень.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.