Якщо на черговому прийомі ваш гінеколог пропонує лягти на збереження, не варто лякатися! У цьому немає нічого страшного. Якщо ви довіряєте своєму лікарю, то завжди краще перестрахуватися і трішки полежати в лікарні. Там вас підлікують, обстежать, малюка, якщо йому не вистачає живлення, підгодують і відпустять додому рости далі.
Багато хто з Вас в лікарні відпочине від господарства і взагалі непогано проводили час за книжкою,
Одна з причин госпіталізації – загроза викидня. На ранніх термінах Вам, швидше за все, запропонують пігулки.
Позитивним моментом буде знайомство з майбутніми матусями – вашими сусідками по палаті. Ніколи не лягайте в одномісну палату – це жах і нудьга. Існує два види госпіталізації: гінекологія (на маленьких термінах вагітності) і патологія (на великих). Не варто лякатися цієї малоприємної назви. Це звичайне відділення пологового будинку, і нічого страшного в ньому немає. Навіть якщо ви прийдете народжувати планово, без свідчень для госпіталізації але і без сутичок, вас покладуть в патологію, навіть якщо ви абсолютно здорові. Це свого роду, зал очікування народження малюків.
У будь-якому випадку, краще лягати “зберігатися” в пологовий будинок, а не в гінекологічне відділення лікарні. Чому? Досвід показує, що в пологових будинках відповідальніше підходять до питання збереження внутрішньоутробного життя і не стануть робити чого не слід, а так само зроблять все що необхідно. Тобто в пологових будинках відсоток збереження вищий. Особливо на маленьких термінах. Важливо пам’ятати одне правило: що б вам не говорили лікарі тієї установи де ви опинилися, якщо діагноз невтішний, не поспішайте з висновками і прийняттям рішень. Обов’язково проконсультуйтеся з іншим лікарем, а краще ще з двома. У будь-якому випадку це ваша дитина і відповідаєте за нього ви. При будь-яких призначеннях питайте у лікаря чи не купити вам щось більш відповідне. Не економте на здоров’ї.
Аналізів в лікарні вам теж доведеться здавати величезну кількість. Основні: кров і сеча загальні, кров з вени, мазання, сеча по Нечипоренко і по Зимніцькому. У цьому теж є свій плюс – будете упевнені, що з вами і малюком все гаразд.
Швидше за все вам призначати УЗД, що теж є позитивним моментом. Але в лікарні навряд чи вам зроблять фото і скажуть стать малюка. На пізніших термінах обов’язковим елементом госпіталізації є КТГ (кардіотокографія). Це дослідження дозволяє оцінити стан дитини залежно від тонусу матки, відстежити наявність або відсутність сутичок, виявити відхилення в серцевому ритмі малюка. Робиться шляхом накладення на живіт двох датчиків, один з яких прослуховує сердечко малятко, а другий – наявність і силу маминих сутичок.
Якщо вас забирають в лікарню по “швидкій”, терміново, часу на збори у вас не буде. Але все таки треба постаратися максимально забезпечити собі комфорт. Якщо ж є час на збори, то тоді проблем не виникне.
Найголовніша порада: за будь-яких обставин зберігайте оптимізм і віру в позитивний результат вагітності. І тоді все у вас буде добре!
Додати коментар