Вагітність

Міфи про дітонародження

Жахами про майбутні пологи дівчата налякані з моменту усвідомлення себе представницями прекрасної статі. Захоплююче дійство довжиною в рік з моменту зачаття до відвідин дитячої поліклініки для щеплень тримісячної дитини йшло по шляху викриття традиційних міфів, що кубляться в нашій свідомості. Деякі з них пропонуються вашій увазі.

Міф перший: маячковий

Є жінки, яким кожен місяць здається, що вони вагітні: і груди-то у неї болять, і усілякі запахи увижаються, і нічого вона не може їсти, а то, що все-таки з’їдає, відразу норовить повернути природі. Насправді чутки про те, що вже через півгодини після зачаття тебе повинно нестримно потягнути в туалет або на солоненьке, достатньо сумнівні. Швидше за все, перший місяць ти відходжуєш, ні про що не підозрюючи. Затримка теж не є безперечним показником прийдешніх змін в житті. Як це не банально, але твої сумніви розвіє тільки лікар, якого варто відвідати, заздалегідь ознайомившись з результатами тесту на вагітність – тобто з горезвісними двома смужками.

Міф другий: смаковий

Чутки про те, що тебе несподівано тягнутиме то на солодке, то на солоне, сильно перебільшені. Розповіді про якихось подруг, які полювали за шкільною крейдою, брудними колготками або вихлопними газами передаються з вуст у вуста саме через свою винятковість. Отже не варто лякати свого партнера розповідями про три апельсини або баночку з кропом, вони можуть і не знадобитися – якщо ти, не чекаючи лікарських рекомендацій, почнеш нормально харчуватися і пити вітаміни з моменту виявлення цікавого положення. Таким чином, організм одержуватиме всі необхідні елементи в потрібному об’ємі і не стане турбувати тебе несподіваними сплесками смакової активності.

Міф третій: невиїзний

Міф про те, що відтепер тобі доведеться носити себе як кришталеву вазу, а краще всього закритися удома і пролежати до самих пологів на дивані, є, мабуть, самим міфістичним з міфів. Жінки з подібним діагнозом знімаються в кіно і перемагають на олімпіадах, хіба що в космос не літають… Це зовсім не означає, що тобі потрібно повторювати чужі подвиги. З тим же успіхом в цей чарівний час ти можеш дозволити собі нічого не робити, і ніхто не зможе тебе в цьому дорікнути. Тому що ти і так займаєшся найважливішою в житті справою – виношуєш нову людину. Проте не треба забувати, що будь-яка твоя суспільно корисна діяльність дає право рахувати себе справжньою героїнею і переконати в цьому всіх оточують.

Міф четвертий: фігуристий

Песимісти, що затверджують, що з вагітністю ти назавжди втратиш свою прекрасну фігуру, мають рацію тільки частково. Якщо ти заляжеш на дивані і основним заняттям на довгі місяці вибереш їжу, то дійсно скоро доб’єшся стійкого результату: тебе чекають прощання із старим гардеробом, покупка нового, важкі пологи і довгі роки тренувань, дієт і розчарувань від всіляких пігулок для схуднення. А якщо ти заміниш велику кількість їжі її високою якістю, багато рухатимешся, винищиш на себе кілограми крему (необов’язково найдорожчого), то як бонус одержиш прекрасний настрій: лікарі тебе хвалитимуть, знайомі заздритимуть, ти легко народиш і скоро відновишся.

Міф п’ятий: чоловічий

Наївно вважати, що вагітність геть позбавить тебе такої звичної чоловічої уваги. Це якраз той випадок, коли кількість переходить в якість. До жінки в цікавому положенні безглуздо підходити з непристойними пропозиціями, зате пропозиції руки і серця можуть тебе приємно здивувати. Вагітна жінка є свого роду індикатором для навколишніх чоловіків, і якщо вони рахують себе такими, повірте нам, поводитимуться з тобою ввічливо і попереджувально.

Останній міф

Міф про те, що цей час, викинутий з життя, ніяк не відповідає дійсності. Насолодися цим золотим часом, коли тобі можна абсолютно все, ти у всьому права, всі тобою цікавляться, всі про тебе піклуються  А тимчасова неучасть в галасливих вечірках з необмеженим вживанням спиртних напоїв і дискотеках з енергійними танцями може вилитися в підйом ділової і творчої активності, як це було зі мною. Можливо, це принесе тобі набагато більше користі, ніж те, від чого доведеться на якийсь час відмовитися.

Два головні міфи про пологи

Чомусь прийнято лякати нещасних і вже вельми переляканих майбутніх мам неймовірним болем, з яким пов’язаний процес появи на світ нової людини. Безумовно, потрібно враховувати свій больовий поріг, загальний стан здоров’я, резус-фактор, вік – тобто те, що об’єктивно може погіршити процес дітородіння. У цих випадках, можливо, варто наперед подумати про анестезію, кесаревий розтин або альтернативні роди. Якщо ж в твоєму активі здоров’я і молодість, то окрім кінцевого результату тобі може сподобатися і сам процес.

Чоловікам тут робити нічого

Ми не соромимося влаштовувати коханому істерики, напиватися до безпам’ятності, фліртувати з його друзями, сваритися з його матір’ю – а прочинити завісу таємниці над народженням його рідної дитини, якої він чекав, можливо, ще більше за нас, боїмося. З ряду причин – раптом потенція пропаде, раптом побачить що-небудь не те і розлюбить. Хоча одна тільки жіноча злість і грубість може убити відчуття гірше за всякі пологи. Ми, не замислюючись, беремо чоловіків в магазин, на захист диплома, співбесіду у працедавця або візит до стоматолога – і добровільно залишаємося наодинці в найважливішій ситуації в житті.

Декілька цінних порад майбутнім мамам

  • носи взуття на низькому каблуці;
  • особливо не витрачайся на новий одяг, можливо, він ніколи більше не знадобиться, і не відмовляйся від того, що облягає: здається, традиційні джинсові сарафани тільки спотворюють форми, що приємно округляються;
  • краще за бандаж, який може знадобитися після родів, щоб прибрати живіт, буде просторий комбидресс;
  • якщо є можливість заплатити за роди – краще заплатити;
  • як би тобі ні було погано, постарайся узяти дитину до себе ще в пологовому будинку – тоді повернення додому не стане маленькою трагедією, знатимеш, що робити і не будеш боятися цього.

 

1 коментар

Оприлюднити коментар

  • Стаття дуже обнадійлива, бо всі навколо лякають цією вагітністю, і що важко, і що фігури не буде. Але я не боюся і всеодно планую вагітність разом із коханим. Ми вже пролікували всі свої маленькі хворості і зараз я на стадії вираховування овуляції, точніше виявлення її за слиною через мій тест Ователь. Мені його порадила моя лікарка, і я можу сказати що це чудова річ. Тест простий, чистий та дешевеший за купування кожного місяца одноразових тестів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.