Вагітність

Вже скоро наступить цей довгоочікуваний день

Вже скоро наступить цей довгоочікуваний день, а ви ще не всі купили малюку. Так багато хочеться, а що найнеобхідніше визначити важко. Ми допоможемо розібратися, що найголовніше і що необхідне спочатку вашій дитині.

Спочатку потрібно придбати комплект одягу для виписки. Цей набір відрізнятиметься залежно від пори року. Взимку необхідна ковдрочка,  а влітку досить легкого конверта або комбінезона.

При виписці з пологового будинку малюка одягають в тонку сорочечку, підгузок, повзунки, кофтину і чіпець.

Давайте небагато зупинимося на підгузках. Є спеціальні одноразові підгузки для новонароджених з внутрішніми кишеньками для захисту від протікання і спеціальним вирізом для пупка (всмоктуючий шар очищає пупок, щоб виключити контакт з сечею або рідким стільцем, сам пупок закритий дихаючим матеріалом).     Підбирати підгузки необхідно по вазі. Спочатку Вам доведеться часто міняти підгузки, сорочечки, пелюшки або повзунки, тому їх повинно бути в достатній кількості.

«Стиль одягу» малюка залежить від поглядів батьків на життя. Хтось після виписки з пологового будинку одягає малюка в кофтини повзунки (комбінезон), маєчки, шкарпеточки. А деякі активно дотримуються принципів сповивання. А більшість використовує все, і залежить це від поведінки і настрою малюка. Вибір завжди залишається за Вами.

Зразковий гардероб новонародженого:

 • тонкі пелюшки 10-14 шт;
 • теплі (байкові) пелюшки – 6-10 шт;
 • марлеві або одноразові підгузки;
 • сорочечки – 6-10 шт (тонкі і 4-6 теплих). Сорочечка повинна запахуватися на спинці і довжина її до рівня пупка. Одягають сорочечки швом назовні.;
 • великий банний рушник;
 • чіпці (легкий – 2-4 шт і дещо теплих);
 • шкарпеточки 2-4 пари;
 • повзунки або комбінезончики (у залежності, що ви більше використовуватимете, в кількості  4-6 шт);
 •  теплий комбінезон, кофтина і шапочка для прогулянок (по сезону);
 • ковдра або конверт залежно від сезону;
 • клейонки-підкладки для ліжка і коляски.

Ми перерахували зразковий перелік речей, які Вам можуть стати в нагоді. Малюк росте дуже швидко, тому придбавати багато речей безглуздо. Але це ще не все. Малюку необхідне ліжечко. Вона повинна бути не тільки красивою, але і зручною, і безпечною. Матрац не повинен бути дуже м’яким, він повинен бути рівним і за розміром ліжечка. Вам будуть необхідні м’які борти, прив’язані по периметру ліжечка, які захистять малюка від протягів. Для прогулянок на свіжому повітрі придбайте коляску. Тут вибір великий, але віднесіться до нього уважно. Вона повинна бути зручна, практична і надійна.

«Кенгуру» – необхідна і зручна річ. Користуватися таким рюкзаком ви зможете не раніше ніж в 1.5-2 місяці (коли дитина зможе самостійно тримати голову).

Рюкзак повинен бути м’яким з щільним підголовником і спинкою для малюка, а також із прошитими  плечовими мішками і поперековим ременем для вашого комфорту.

Переодягнути малюка – задача не з легких, а це необхідне робити кілька разів в день. Приготуйте спеціальне місце, де знаходитиметься все під рукою. Для сповивання підійде звичний стіл, покритий м’якою ковдрою, поверх якого постелена непромокальна клейонка і тепла пелюшка. Поряд необхідно мати шафку з ящиками, де знаходитимуться речі Вашого малюка, а також аптечка.

У аптечці: вата, серветки, ножички, крем, масло, присипка, гігієнічні палички, зеленка, марганець, 3% перекис водню і т.д.

У перші 6 місяців малюку необхідна ванна, а також водний термометр. Надалі Ви зможете використовувати велику ванну.

Ми зупинилися на найголовніших і необхідніших предметах одягу і ужитку Вашого малюка. Повніший список «доданого» читайте на нашому сайті. Бажаємо щастя і благополуччя Вам і Вашому малюку.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.