Юридичні поради

Допомога при народженні дитини за кордоном

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків (усиновителю, опікуну), якщо вони постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання і виховання. Підстави та порядок призначення і виплати цієї державної допомоги визначено статтями 10, 11 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», а також постановою Кабінету міністрів від 27.12.2001 р. №1751, до якої вносилися зміни.

Оскільки названі нормативні акти є українськими, то передовсім йдеться про допомогу громадянам України.

Для призначення такої допомоги необхідно, пред’явивши паспорт або інший документ, що посвідчує особу, подати в орган праці та соціального захисту населення такі документи:

1) заяву одного з батьків (усиновителя, опікуна);

2) копію свідоцтва про народження дитини;

3) оригінал довідки, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення допомоги у зв’язку з народженням дитини.

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) в Україні, але народили дитину під час тимчасового перебування за її межами, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Зокрема, такі документи:

4) довідку про склад сім’ї та копії свідоцтв про народження кожної дитини — якщо йдеться про допомогу на другу або наступну дитину;

5) копію рішення про усиновлення чи встановлення опіки — якщо звертаються усиновителі чи опікуни.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.