Юридичні поради

ПФУ визначив механізм нарахування єдиного внеску на допомогу по вагітності та пологах

ПФУ визначив механізм нарахування єдиного внеску на допомогу по вагітності та пологах

 

Відповідні зміни прийняті у зв’язку з набранням чинності Закону від 14.05.2013 р. № 231 -VII щодо призначення та індексації пенсії в частині зарахування періоду відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами страхового стажу особи .

Постановою від 17.07.2013 р. № 11-1 Пенсійний фонд вніс зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду. Встановлено, що платниками страхових внесків є також і особи, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах та отримують допомогу по вагітності та пологах.

Відповідні зміни внесено і до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Також встановлено, що платниками єдиного внеску є і підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують допомогу по вагітності та пологах .

Відповідно до змін нарахування єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах і які отримують допомогу по вагітності та пологах, здійснюється за кожен місяць окремо наступним чином:

1) визначається середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;

2) визначається сума допомоги по вагітності та пологах, яка припадає на кожен місяць окремо шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;

3) визначається сума єдиного внеску для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги по вагітності та пологах за кожен місяць окремо на розмір єдиного внеску, встановлений законом для цієї категорії платників (33,2 %, 8,41 %, 5,3 %, 5, 5 %);

4) визначається сума єдиного внеску для особи, яка перебуває у відпустці по вагітності та пологах та отримує допомогу по вагітності та пологах, шляхом множення розрахованої суми допомоги по вагітності та пологах за кожен місяць окремо на 2% (розмір єдиного внеску, встановлений законом).

Постанова набула чинності з дня офіційного опублікування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк