В очікуванні народження малюка мало хто з батьків замислюється про виконання всіх формальностей, пов’язаних з цим щасливою подією. Але час, в якому ми живемо, передбачає виконання певних зобов’язань, зазначених в конституції і законодавстві будь-якої країни. Питання прописки для багатьох стоїть дуже гостро. Часто батьки не знають, чи потрібно прописувати неповнолітньої дитини, чи можна не прописувати дитину, де і куди краще прописати дитину, і які для цього потрібні документи. Так само, стикаючись з проблематичними ситуаціями, багато хто не знає про свої права та права дитини прописаного у квартирі. Якщо виникають проблеми, які в майбутньому можуть торкнутися інтересів дитини, то краще звернутися до хорошого адвоката, але спочатку батьки повинні знати що передбачено законодавством, щодо питання прописки і прав на житлоплощу.
Де і як прописати новонароджену дитину?
Питання про те, чи потрібна дитині прописка, особливо актуальний при проблемах з житлоплощею. Наприклад, планується продаж або обмін житла, або власники квартири, в якій прописані батьки проти прописки дитини. За законом дитини необхідно прописати протягом 10 днів з дня народження, реєструють дітей за місцем проживання одного з батьків. Законодавство Росії та України передбачає штраф, якщо дитина ніде не прописаний, розмір якого залежить від терміну проживання без реєстрації. Прописати дитину в квартирі без згоди власника за законом України можна до 10 років, якщо є згода батьків і хтось із них там прописаний. За українськими законами можна прописати дитину без батьків в приватизовану квартиру, але тільки за згодою власників. Для того щоб прописати матір до дитини так само потрібна згода власників квартири.
Щоб продати квартиру, в якій прописана дитина, необхідно дозвіл опікунської ради. Дозвіл видається при пред’явленні доказів того, що права дитини не будуть ущемлені. Наприклад, тимчасово прописати дитину до бабусі, або іншим близьким родичам, рада може не дозволити, якщо житлові умови нового місця прописки будуть гірше, менше житлоплощу, або зміниться статус щодо житлоплощі.
Батьки повинні заздалегідь обговорити, де і як прописати новонароджену дитину, щоб згодом уникнути проблем. Зазвичай дитини прописують до матері, але за згодою батьків можна прописати і в іншому місці. Для цього буде потрібно довідка про те, що чоловік не прописав дитину у себе, і стандартний набір документів необхідних для прописки. Перед тим як прописати неповнолітньої дитини до батька потрібна згода матері, довідка про те, що дитина в неї не прописаний, і, можливо, дозвіл опікунської ради, якщо дитина до цього був прописаний в іншій квартирі.
Неповнолітня дитина, прописаний у квартирі, має права на її частину, якщо ця частина є власністю батьків, за законом, що передбачає права дитини на майно батьків. Якщо батьки є наймачами, то дитина має такі ж права найму, і виписати його без дозволу опікунської ради не можна.
Як прописати неповнолітньої дитини до матері без згоди батька?
При розлученні питання про прописку дитини вирішується або за згодою батьків або в судовому порядку. Найчастіше дитина залишається з матір’ю, і, на жаль, поширена ситуація, коли батько не дає дозволу на прописку дитини до матері. У деяких випадках, для вирішення питання достатньо постанови суду, щодо того, з ким буде проживати дитина. Але іноді потрібно довести, що своїми діями батько заподіює дитині шкоду і обмежує його права. Для того щоб вирішити таке питання на користь дитини краще звернутися до хорошого адвоката, який визначить порядок дій щодо конкретної ситуації.
Батьки повинні розуміти, що реєстрація дитини — це дотримання його законних прав на володіння майном або на знімання житлоплощі. Закони кожної держави передбачають захист дітей від неправомірних дій дорослих. У будь-яких ситуаціях, що загрожують правам дитини необхідно звертатися в опікунську раду чи інші органи захисту.