Відповіді на питання

Підскажіть, будь ласка, як мені бути в цій ситуації?

На Вашому боці абсолютна правова підтримка. Ваші дії

Уважно прочитати перераховані нижче документи і звернутись до суду у випадку протиправних дій працедавця.

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» – діє з 01.07.2013

4. Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”(Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 – 3, ст. 11, N 41, ст. 413; із змінами, внесеними законами України від 6 вересня 2012 року N 5209-VI та від 2 жовтня 2012 року N 5406-VI і N 5410-VI):

Кодекс Законів про працю України

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей 

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда. 

При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов’язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмова у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку. 

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. 

 Більш детально в статті «З 1 Липня Єдиний Внесок Нараховується На Суми Допомоги У Зв’язку З Вагітністю Та Пологами» на сайті «Зростай, Малюк!»  та  Витяг з Кодексу законів про працю. Праця жінок» в розділі «Юридичні питання»

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.