Відповіді на питання

Підскажіть, будь ласка, як мені бути в цій ситуації?

На Вашому боці абсолютна правова підтримка. Ваші дії

Уважно прочитати перераховані нижче документи і звернутись до суду у випадку протиправних дій працедавця.

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» – діє з 01.07.2013

4. Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”(Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 – 3, ст. 11, N 41, ст. 413; із змінами, внесеними законами України від 6 вересня 2012 року N 5209-VI та від 2 жовтня 2012 року N 5406-VI і N 5410-VI):

Кодекс Законів про працю України

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей 

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда. 

При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов’язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмова у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку. 

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. 

 Більш детально в статті «З 1 Липня Єдиний Внесок Нараховується На Суми Допомоги У Зв’язку З Вагітністю Та Пологами» на сайті «Зростай, Малюк!»  та  Витяг з Кодексу законів про працю. Праця жінок» в розділі «Юридичні питання»

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк