Для молодих матусь

Транс-жири руйнують психіку людини або чи доречно відвідувати з дітьми мережі швидкого харчування

У людей, які регулярно їдять продукти з транс-жирами підвищується ризик важких психоневрологічних розладів, – до такого висновку прийшли вчені з Федерального університету Санта-Марії, Бразилія. А саме найбільш поширені продукти в мережах швидкого харчування (фаст-фуд):  солодощі, сухарики, чіпси – містять найбільшу кількість транс-жирів.

У ході дослідження було з’ясовано, що клітини людини не сприймають жири такого виду, тому їх життєздатність знижується, особливо сильно страждають клітини головного мозку. Під час надходження до них транс-жирів зменшується активність ферменту, що забезпечує клітинне дихання. Тобто клітина перестає природним чином очищатися від токсинів, в результаті чого обмінні процеси в мозку сповільнюються. Клітини перестають справлятися з найпростішими завданнями – не можуть підтримувати нервову систему в спокійному стані. З цієї причини підвищуються емоційні і тривожні параметри в результаті стресових ситуацій повсякденного життя. Постійне нервове напруження призводить до серйозних психоневрологічним розладів. Часто люди, які знаходяться в пригніченому або роздратованому стані, не можуть зрозуміти причину, з якої відчувають себе погано, оскільки зовнішні обставини можуть бути сприятливими. Вона криється саме в порушенні клітинної роботи, що викликається і є наслідком споживання транс-жирів.

 

Вчені паралельно перевірили також дію інших жирних кислот: соєвого масла і риб’ячого жиру. Випробування проводили на щурах. Однак тривожні симптоми були виявлені тільки в одній з трьох груп – в тій, яку годували транс-жирами.

Джерело

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.