Для молодих матусь

Транс-жири руйнують психіку людини або чи доречно відвідувати з дітьми мережі швидкого харчування

У людей, які регулярно їдять продукти з транс-жирами підвищується ризик важких психоневрологічних розладів, – до такого висновку прийшли вчені з Федерального університету Санта-Марії, Бразилія. А саме найбільш поширені продукти в мережах швидкого харчування (фаст-фуд):  солодощі, сухарики, чіпси – містять найбільшу кількість транс-жирів.

У ході дослідження було з’ясовано, що клітини людини не сприймають жири такого виду, тому їх життєздатність знижується, особливо сильно страждають клітини головного мозку. Під час надходження до них транс-жирів зменшується активність ферменту, що забезпечує клітинне дихання. Тобто клітина перестає природним чином очищатися від токсинів, в результаті чого обмінні процеси в мозку сповільнюються. Клітини перестають справлятися з найпростішими завданнями – не можуть підтримувати нервову систему в спокійному стані. З цієї причини підвищуються емоційні і тривожні параметри в результаті стресових ситуацій повсякденного життя. Постійне нервове напруження призводить до серйозних психоневрологічним розладів. Часто люди, які знаходяться в пригніченому або роздратованому стані, не можуть зрозуміти причину, з якої відчувають себе погано, оскільки зовнішні обставини можуть бути сприятливими. Вона криється саме в порушенні клітинної роботи, що викликається і є наслідком споживання транс-жирів.

 

Вчені паралельно перевірили також дію інших жирних кислот: соєвого масла і риб’ячого жиру. Випробування проводили на щурах. Однак тривожні симптоми були виявлені тільки в одній з трьох груп – в тій, яку годували транс-жирами.

Джерело

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк