Малюк після 1 року

Загальні принципи фізичного виховання дітей

Щоб малюк правильно ріс і розвивався, необхідно з самого раннього віку розпочинати його фізичне виховання. Фізичне виховання дітей передбачає збереження та зміцнення здоров’я, вдосконалення функцій організму дитини, її повноцінний фізичний розвиток. Воно спрямоване на своєчасне формування у малюків рухових навичок, умінь і фізичних якостей (сили, витривалості, спритності, швидкості); розвиток інтересу до різних, доступних дитині видів рухової діяльності; виховання звички до щоденних занять фізичними вправами, а також позитивних моральних і вольових рис особистості.

Особливо важливе значення має розвиток рухів у дитини. З цією метою проводяться ранкова гігієнічна гімнастика, рухливі ігри, фізкультурні заняття тощо Слід дбати також щодо підвищення рухової активності дитини протягом усього дня шляхом створення відповідної обстановки, підбору фізкультурних вправ та іграшок і спонукання дітей до їх використання.

Слід постійно піклуватися щодо правильної постави дітей. Потрібно пам’ятати, що запорукою правильної постави є добрий загальний фізичний розвиток дитини, а правильна постава – це ознака доброго здоров’я.

Все життя дитини раннього віку повинна бути пронизане елементами фізична культури, серед яких найбільше застосовується масаж, рефлекторні вправи, елементи активних і пасивних вправ. З віком поступово включаються активні фізичні вправи і до кінця першого року життя масаж повністю замінюється фізичними вправами. 

Масаж, фізичні вправи й загартовування доставляють дітям велике задоволення, покращують роботу всіх органів і систем, забезпечують більш пропорційне розвиток дитячого організму і напрацювання правильної постави, сприяють напрацюванню неспецифічного імунітету, а також підвищенню опірності та адаптаційних можливостей організму дитини до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Рухи, будучи основною функцією організму, благотворно впливають на опорно-руховий апарат, серцево-судинну, дихальну та інші системи і органи  дітей раннього віку.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.