Поради лікарів

Діатез, як прояв атопічного дерматиту у малюків

Діатез – це схильність до розвитку певних захворювань і особливостей їх перебігу. Червонуваті плями на щоках малюка є першими проявами діатезу, який в подальшому може перерости в хронічне захворювання у вигляді запалення шкіри – атопічний дерматит.

Атопічний дерматит – це алергічне запальне захворювання шкіри у малюків, що є початковим різновидом розвитку екземи і найчастіше проявляється у вигляді червоних плям на обличчі, лобі і шиї, повіках, щиколотках, під колінами, на внутрішній стороні ліктьових згинів, на тулубі і обличчі, але може виникнути і на інших ділянках і, внаслідок постійного відчуття подразнення та свербіння шкіри на цих ділянках тіла, доставляє дитині чималого дискомфорту. До того ж, ділянки запалення, з причини їх розчухування дитиною, починають мокріти, потім покриваються скоринкою і можуть лущитися. У дітей старшого віку (після шести років) шкіра на уражених ділянках потовщується, стає більш сухою.

Для атопічного дерматиту характерний тривалий перебіг з періодичним проявом на різних ділянках шкіри, підвищений рівень дискомфорту малюка. Захворювання, зазвичай, набуває хронічного рецидивуючого перебігу, і може турбувати протягом усього життя, але як і у разі перших проявів, так і на хронічній стадії батьки можуть подбати про шкіру дитини і уникнути загострень.

Існують певні передумови для появи атопічного дерматиту у дітей, в тому числі і спадкові фактори. Певну схильність до захворювання на атопічний дерматит зазвичай мають діти з  вираженою непереносимістю яєчного білка та білка коров’ячого молока в грудничкового віці та ранньому дитинстві.

У більш старшому (дитячому, підлітковому) віці основну роль в розвитку цього захворювання зазвичай відіграють побутові або природні інгаляційні алергени: шерсть і епідерміс тварин, пір’я або пух, домашній пил і пилок квітучих рослин, грибкові спори.

Близько половини дітей, які страждають екземою, позбавляється від неї до п’яти років, проте ця хвороба може дати про себе знати в більш дорослому віці, особливо під впливом сильних стресів. Головне завдання в боротьбі з екземою – придушення алергічного запалення шкіри.

За допомогою слід звертатися до дерматолога, який може взаємодіяти з алергологом в ході вирішення питань з діагностики та лікування пацієнта.

Важливим етапом у боротьбі з екземою є усунення харчових алергенів – подразників шкіри.

Якщо екзема почалася у малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні, то його мамі слід відмовитися від вживання таких продуктів як солодощі, копченості, цитрусові, яйця.

З раціону дитини старшого віку потрібно виключити коров’яче молоко і молочні продукти, всі цитрусові і тропічні фрукти, шоколад, какао, вироби з пшеничного борошна, яйця, рибу, помідори, горіхи, м’ясні та рибні бульйони, смажене м’ясо, суницю, чорну смородину, диню, мед, гранати, гриби, рибну ікру, прянощі, копченості, консервовані та інші містять консерванти і барвники продукти.

В перебігу певного проміжку часу, коли зникнуть діатезні (алергічні) прояви у вигляді плям, слід почекати ще 1-2 місяці, після чого можна поступово вводити до раціону харчування дитини раніше заборонені продукти (по одному) – так можна буде легко виявити, який же з продуктів викликає алергію у дитини з атопією.

З метою зменшення впливу подразнюючих чинників  на дитину, поліпшення стану подразненої шкіри таі загального стану малюка, необхідно регулярно проводити вологі прибирання, провітрювання кімнати, часті зміни постільної білизни та рушників.

Щоб знизити ймовірність загострення захворювання, малюків слід оберігати від підвищених фізичних навантажень і стресів, різкої зміни температурних умов і перепадів вологості повітря.

Атопічний дерматит не є інфекційним захворюванням, тому, відповідно, і заразитися ним від іншої дитини неможливо, але якщо у одного з малюків в сім’ї це захворювання проявилося, то ймовірність його розвитку і у інших дітей, особливо – молодшого віку – досить висока, враховуючи комплексну дію спільних факторів, що однаково впливають на всіх дітей у сім’ї.

Враховуючи те, що спровокувати появу або рецидив атопічного дерматиту у дітей можуть самі різноманітні чинники: синтетичні миючі засоби, синтетичні тканини; шерсть, пух та шкіра; жорстка вода, прийом деяких ліків і навіть вітамінів групи B, потрібно максимально оберігати дитину, особливо в ранньому віці, від їх подразнюючої дії(впливу), та, вже у разі появи перших ознак атопічного дерматиту чи підозри щодо нього, необхідно звернутись за допомогою до лікаря.

 

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.