Поради лікарів

Зубний наліт

Зубний камінь є причиною не тільки і не стільки естетичних проблем, але й може суттєво зашкодити здоров’ю ваших ясен, після чого буде потрібно їх тривале  лікування.

Причини виникнення зубного нальоту

Механізм виникнення, зазвичай, наступний. М’який зубний наліт — це невидаленої залишки їжі, що скупчуються у більш шорсткій частині зуба, частіше за все це пришийкова область. Під дією слини, до складу якої входять мінеральні речовини, що випадають в осад, м’який зубний наліт ущільнюється. Все це є дуже хорошим субстратом для мікрофлори, постійно присутньої в порожнині рота, яка, активно розмножуючись, стає патологічною.

Як наслідок, ясна починають кровоточити, набрякають, пародонтальні кишені розширюються. Під дією зубного каменю ясна з часом атрофуються, шийка зуба оголюється, що починає викликати біль під час прийому їжі. З часом, оголеннняясенпризводить до втрати кісткової тканини і, як наслідок, патологічноїрухливості зуба і його видалення.

Профілактика утворення зубного нальоту

♦ Необхідна ретельна гігієна порожнини рота – вибирайте щітку середньої жорсткості, замінюйте щітку кожних три місяці.

♦ Під час чищення зубів особливої уваги слід приділяти масажу ясен.

Якщо вони кровоточать, не лякайтеся – масаж корисний будь-якому органу.

♦ Використовуйте зубну нитку, вона добре прочистить міжзубні проміжки.

♦ Під час чищення зубів використовуйте бутильовану або відстояну кипячену воду, вона менш мінералізована.

♦ Відвідуйте лікаря-стоматолога з періодичністю раз на півроку, у разі необхідності проводячи профілактичне лікування порожнини рота.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк