Поради лікарів

Зубний наліт

Зубний камінь є причиною не тільки і не стільки естетичних проблем, але й може суттєво зашкодити здоров’ю ваших ясен, після чого буде потрібно їх тривале  лікування.

Причини виникнення зубного нальоту

Механізм виникнення, зазвичай, наступний. М’який зубний наліт — це невидаленої залишки їжі, що скупчуються у більш шорсткій частині зуба, частіше за все це пришийкова область. Під дією слини, до складу якої входять мінеральні речовини, що випадають в осад, м’який зубний наліт ущільнюється. Все це є дуже хорошим субстратом для мікрофлори, постійно присутньої в порожнині рота, яка, активно розмножуючись, стає патологічною.

Як наслідок, ясна починають кровоточити, набрякають, пародонтальні кишені розширюються. Під дією зубного каменю ясна з часом атрофуються, шийка зуба оголюється, що починає викликати біль під час прийому їжі. З часом, оголеннняясенпризводить до втрати кісткової тканини і, як наслідок, патологічноїрухливості зуба і його видалення.

Профілактика утворення зубного нальоту

♦ Необхідна ретельна гігієна порожнини рота – вибирайте щітку середньої жорсткості, замінюйте щітку кожних три місяці.

♦ Під час чищення зубів особливої уваги слід приділяти масажу ясен.

Якщо вони кровоточать, не лякайтеся – масаж корисний будь-якому органу.

♦ Використовуйте зубну нитку, вона добре прочистить міжзубні проміжки.

♦ Під час чищення зубів використовуйте бутильовану або відстояну кипячену воду, вона менш мінералізована.

♦ Відвідуйте лікаря-стоматолога з періодичністю раз на півроку, у разі необхідності проводячи профілактичне лікування порожнини рота.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.