Регулярне споживання вітаміну А (ретинолу дозволяє нормалізувати роботу щитовидної залози, печінки і надниркових залоз, робить шкіру людини більш свіжою і пружною. Щоправда, в чистому вигляді вітамін А в їжі не міститься. Його прообразом є каротин, речовина, яку наша печінка перетворить в ретинол. Особливо багато каротину міститься в оранжево-жовтих плодах. Рекордсменами серед таких продуктів є морква, гарбуз та обліпиха.
Вітамін А незамінний для організму дитини – він сприяє його росту і зміцненню кісткової тканини. Тому, в щоденному раціоні дитини повинні бути, зазвичай, салати із свіжих овочів на основі моркви, капусти та зелені. Вітамін А можна отримати також, вживаючи їжу нирки і печінку, рибну ікру, з молока і молочних продуктів.
Астматикам ретинол допоможе впоратися з нападами хвороби, алергікам – позбавитися від нежиті. В повсякденній життєдіяльності ретинол теж необхідний – він покращує зір і дозволяє краще адаптуватися до різного освітлення, а ще від ретинолу залежить швидкість реакції.
А та частина каротину, яка не перетворюється в організмі в ретинол, виконує особливі функції, наприклад, захищає від опромінення і тютюнового диму.
Вміст ретинолу і бета-каротину в 100 г продукту:
Вершкове масло – від 0,6 до 0,8 міліграма ретинолу
Абрикоси – 2 міліграми каротину
Сир – від 0,2 до 0,3 міліграма ретинолу
Морква – 9 міліграм каротину
Кріп – 4 міліграми каротину
Яйце куряче – 0,25 міліграм ретинолу
Перець солодкий – від 1 до 2 міліграма каротину
Додати коментар