Поради лікарів

Увага, гострі кишкові інфекції

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) є однією з основних причин інфекційної захворюваності і смертності дітей в Україні.

Враховуючи актуальність проблеми для маленьких жителів нашої держави на сучасному стані вважаємо за потрібне нагадати її жителям, батькам, дідусям і бабусям про елементарні епідеміологічні особливості профілактики гострих кишкових інфекцій серед дітей, та як запобігти даним захворюванням або зрозуміти захворіла дитина на гостру кишкову інфекцію чи ні.

По-перше, потрібно дотримуватись елементарних правил особистої гігієни під час спілкування з дитиною, особливо 1 року життя. Це передбачає:

– часте і правильне миття рук під час годування дитини, після проведення особистих гігієнічних заходів, після відвідування туалету, інших місць, перед прийняттям їжі;

– для новонароджених грудне вигодування повинне переважати над штучним;

– якщо готуєте молочні(безмолочні) дитячі суміші – на кожне годування готувати тільки свіжу суміш;

– не експериментувати з годуванням і не давати дитині до 1 року – «солону» рибу, огірки, суницю свіжу, жирне м’ясо, домашнє вершкове масло, сметану, котлети, салати та інше. Навіть дітям 2-го року життя всі нові продукти треба давати дуже обережно, термічно оброблені.

Питна вода повинна бути бутильованою або кип’яченою. Питний режим, особливо влітку, повинен бути достатнім, не обмежуйте дітей в питній воді!!! Газовані і солодкі напої маленьким дітям вживати не рекомен­дується!!!

Яйця необхідно проварювати не менше 10 хвилин. Їжа завжди повинна бути свіжеприготованою, смачною та корисною.

Кишкові інфекції, в першу чергу, передаються через рот (з їжею, водою, немитими овочами та фруктами, некип’яченим молоком, солодощами). Викликають гострі кишкові інфекції різновиди вірусів, бактерії, а також холерний вібріон. Ці збудники доволі стійкі у зовнішньому середовищі і можуть доволі довго зберігатися на руках, посуді, іграшках і предметах, а також у воді і в землі Але вони гинуть при кип’ятінні і обробці дезинфікуючими засобами.

Найбільш вразливі діти від 1 року до 7 років життя! Захворіє дитина на гостру кишкову інфекцію (ГКІ) чи ні, залежить від багатьох причин, але ці захворювання легше попередити, ніж потім лікувати.

Тому малюка необхідно навчити дотримуватись правил загальної гігієни: якомога частіше мити руки, вмиватися, не брати до рота іграшки, предмети догляду, не облизувати пальці рук тощо.

Сприятливість до них у дітей дуже висока, а імунітет після перенесеної кишкової інфекції нестійкий, в зв’язку з чим існує ризик повторних захворювань. Інколи ці захворювання розвиваються дуже стрімко і являють реальну загрозу життю маленької дитини. Якщо Ваш малюк захворів і в нього з’явилася блювота, пронос, підвищена температура тіла, болі в животі, відмова від їжі, змінився характер випорожнень(слиз, кров, зелений колір, рідкі випорожнення, то в такому випадку потрібно обов’язково і негайно:

1) забезпечити дитині належний водний режим – розвести Регідрон, Смекту, електроліти «Humana»;

2) негайно викликати лікаря, тому що тільки лікар в змозі оцінити стан дитини, ступень зневоднення, виявити ускладнення та вирішити питання ізоляції і лікування даного хворого.

У разі ГКЗ дитину щоденно повинен оглядати лікар, тому частіше діти до 14 років госпіталізуються до профільних інфекційних стаціонарів, де їм проводять належне обстеження і лікування.

Ні в якому разі не потрібно лікувати дитину вдома, враховуючи поради сторонніх людей!!!

Не промивайте вдома самостійно шлунок !

Згідно Протоколів МОЗ України терміни лікування гострих кишкових захворювань у дітей складають 7-10 днів, за цей період буде з’ясовано збудник даного захворювання, відкоригується терапія, унеможливляться ускладнення.

Деякі батьки через 2-3 дні, коли стан дитини значно покращився, намагаються залишити стаціонар, вважаючи що їх дитина цілком здорова, продовжують звичайний режим харчування – що приводить до погіршення стану дитини і виникнення ускладнень основного захворювання. Цього робити ніколи не потрібно!

Терміни перебування в стаціонарі – 5-7 днів, за цей час організм дитини звільняється від збудника, усуваються причини зневоднення та інші ускладнення. Лікування в стаціонарі проводиться під щоденним спостереженням лікарів-дитячих інфекціоністів, досвідчених фахівців і включає:

– антибактеріальну або противірусну терапію;

– боротьбу з зневодненням, інтоксикацією;

– посимдромну терапію;

– дієтичне харчування;

– призначається належний водний режим;

– проводяться гігієнічні заходи.

Після лікування в інфекційному стаціонарі дитина ще деякий час (до 20 днів) повинна отримувати лікарські засоби, їх перелік та термін прийому визначає тільки лікар, для того щоб уникнути дисбактеріозу та ферментної недостатності.

Батькам необхідно звернути увагу на:

– необхідність своєчасного звернення за лікарською допомогою в першу добу захворювання у разі перших клінічних проявів кишкових захворювань;

– дотримання порад і призначень лікарів; дотримання термінів перебування в стаціонарі та розуміння і можливості допомогти своїй дитині скоріше одужати.

Не нехтуйте лікуванням в інфекційних стаціонарах, прислухайтесь і дотримуйтесь порад фахівців і запам’ятайте – захворювання легше попередити, ніж вилікувати !!!

Бажаємо Вам і Вашим малюкам здоров’я, гарного настрою і відпочинку влітку !

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.