Візьміть за правило кожні півроку здійснювати профілактичні походи до лікаря, навіть якщо у дитини немає ніяких скарг. Це необхідно тому, що карієс у молочних зубах прогресує дуже швидко, і в короткі терміни виникають гнійно-запальні ускладнення, що впливають на зачатки постійних зубів! Перший візит до стоматолога має збігтися з першим днем народження дитини. Благо, методики, застосовувані в сучасній дитячій стоматології, дозволяють не травмувати психіку дитини, навіть лікування карієсу в багатьох клініках проводиться без бормашини. Існують спеціальні гелі, які вносяться в каріозну порожнину і розм’якшують уражені карієсом тканини зуба. Після чого лікар спеціальними інструментами видаляє розм’якшені тканини, обробляє порожнину антисептичними розчинами і ставить пломбу.
Особливо уважно необхідно стежити за станом зубо-щелепної системи дитини, коли молочні зуби змінюються на постійні, тобто з 5-7 до 12-14 років. У цей період у дитини можуть з’явитися проблеми з прикусом. У такому випадку потрібно обов’язково отримати консультацію дитячого ортодонта, щоб визначити стратегію і тактику у вирішенні виникаючих проблем. Своєчасне звернення до дитячого ортодонта допоможе заощадити і час, і гроші, а також уникнути виникнення психологічних комплексів у дитини. Малюкам краще обмежити прийом солодкого, адже постійна присутність цукру в ротовій порожнині стимулює розмноження мікробів і призводить до підвищення кислотності. Не привчайте дитину до льодяників і цукерок.
Це повною мірою стосується і борошняних продуктів – печива, тістечок; їх залишки за рахунок своєї в’язкості довго зберігаються на зубах. Оптимально, коли після кожного прийому їжі дитина очищає порожнину рота (хоча б жувальною гумкою без цукру). Дітям у будь-якому віці потрібно їсти більше сирих овочів і фруктів (моркви, капусти, яблук, груш), що сприяє правильному розвитку жувального апарату. Регулярне спостереження у стоматолога, повноцінне харчування, правильний догляд за порожниною рота допоможуть зберегти здоровими і міцними зуби вашої дитини, а його посмішку красивою!
Матеріали за темою:
Як допомогти малюкові, коли ріжуться зубки
Коли починати чистити зуби дитині?
Додати коментар