Поради лікарів

Характеристика масажу та прийоми його проведення

Масаж є одним з доступних засобів фізичного виховання дітей першого року життя.  Щоб правильно виконувати масажні маніпуляції з дитиною, потрібно вивчити основні правила та прийоми проведення масажу.

Основне правило масажу – масаж повинен бути безболісним, приносити дитині задоволення та всебічно допомагати її фізичному розвитку. Застосовувати масаж можна з 3-4 тижневого віку.

Погладжування є найбільш бережним серед  усіх прийомів масажу. Це провідний прийом, за допомогою якого знімають підвищений м’язовий тонус і викликають розслаблення м’язів, ним починають і закінчують масування кожної частини тіла дитини. Під час масажу долоня масажиста повинна ніжно доторкатись до тіла дитини і  плавно ковзати по її шкірі з різною силою тиску по ходу крово- і лімфообігу. Погладжування обов’язково проводиться після проведення кожного прийому масажу (розтирання, розминання, постукування).

 Розтирання – наступний прийом, що діє на тканини, що залягають більш глибоко, і викликає підвищення тонусу м’язів. Шкіра з підлеглими тканинами розтирається в різних напрямках переважно кінчиками пальців. Призначається цей прийом утому випадку, коли у дитини є підвищений тонус м’язів-згиначів (для рук до 3-х місяців, для ніг до 4 місяців).

 Розминання, і поверхневе, і глибоке, має більш сильний вплив на м’язи і призначається до 4-5 місяців життя. При цьому м’язові пучки розминаються між пальцями, але з більш сильним, ніж під час розтирання, тиском.

Постукування (лупцювання)призначене для м’язів спини, сідниць, стегон дітям з добре вираженим жировим прошарком. В дитячій практиці воно виконується тильною поверхнею пальців або кінцями пальців – короткими, ритмічними ударами. Призначається до 5 місяців.


Матеріали за темою:

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙРеєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк