Поради лікарів

Характеристика масажу та прийоми його проведення

Масаж є одним з доступних засобів фізичного виховання дітей першого року життя.  Щоб правильно виконувати масажні маніпуляції з дитиною, потрібно вивчити основні правила та прийоми проведення масажу.

Основне правило масажу – масаж повинен бути безболісним, приносити дитині задоволення та всебічно допомагати її фізичному розвитку. Застосовувати масаж можна з 3-4 тижневого віку.

Погладжування є найбільш бережним серед  усіх прийомів масажу. Це провідний прийом, за допомогою якого знімають підвищений м’язовий тонус і викликають розслаблення м’язів, ним починають і закінчують масування кожної частини тіла дитини. Під час масажу долоня масажиста повинна ніжно доторкатись до тіла дитини і  плавно ковзати по її шкірі з різною силою тиску по ходу крово- і лімфообігу. Погладжування обов’язково проводиться після проведення кожного прийому масажу (розтирання, розминання, постукування).

 Розтирання – наступний прийом, що діє на тканини, що залягають більш глибоко, і викликає підвищення тонусу м’язів. Шкіра з підлеглими тканинами розтирається в різних напрямках переважно кінчиками пальців. Призначається цей прийом утому випадку, коли у дитини є підвищений тонус м’язів-згиначів (для рук до 3-х місяців, для ніг до 4 місяців).

 Розминання, і поверхневе, і глибоке, має більш сильний вплив на м’язи і призначається до 4-5 місяців життя. При цьому м’язові пучки розминаються між пальцями, але з більш сильним, ніж під час розтирання, тиском.

Постукування (лупцювання)призначене для м’язів спини, сідниць, стегон дітям з добре вираженим жировим прошарком. В дитячій практиці воно виконується тильною поверхнею пальців або кінцями пальців – короткими, ритмічними ударами. Призначається до 5 місяців.


Матеріали за темою:

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙРеєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.