Поради лікарів

Відвідування стоматолога

Візьміть за правило кожні півроку здійснювати профілактичні походи до лікаря, навіть якщо у дитини немає ніяких скарг. Це необхідно тому, що карієс у молочних зубах прогресує дуже швидко, і в короткі терміни виникають гнійно-запальні ускладнення, що впливають на зачатки постійних зубів! Перший візит до стоматолога має збігтися з першим днем народження дитини. Благо, методики, застосовувані в сучасній дитячій стоматології, дозволяють не травмувати психіку дитини, навіть лікування карієсу в багатьох клініках проводиться без бормашини. Існують спеціальні гелі, які вносяться в каріозну порожнину і розм’якшують уражені карієсом тканини зуба. Після чого лікар спеціальними інструментами видаляє розм’якшені тканини, обробляє порожнину антисептичними розчинами і ставить пломбу.

Особливо уважно необхідно стежити за станом зубо-щелепної системи дитини, коли молочні зуби змінюються на постійні, тобто з 5-7 до 12-14 років. У цей період у дитини можуть з’явитися проблеми з прикусом. У такому випадку потрібно обов’язково отримати консультацію дитячого ортодонта, щоб визначити стратегію і тактику у вирішенні виникаючих проблем. Своєчасне звернення до дитячого ортодонта допоможе заощадити і час, і гроші, а також уникнути виникнення психологічних комплексів у дитини. Малюкам краще обмежити прийом солодкого, адже постійна присутність цукру в ротовій порожнині стимулює розмноження мікробів і призводить до підвищення кислотності. Не привчайте дитину до льодяників і цукерок.

Це повною мірою стосується і борошняних продуктів – печива, тістечок; їх залишки за рахунок своєї в’язкості довго зберігаються на зубах. Оптимально, коли після кожного прийому їжі дитина очищає порожнину рота (хоча б жувальною гумкою без цукру). Дітям у будь-якому віці потрібно їсти більше сирих овочів і фруктів (моркви, капусти, яблук, груш), що сприяє правильному розвитку жувального апарату. Регулярне спостереження у стоматолога, повноцінне харчування, правильний догляд за порожниною рота допоможуть зберегти здоровими і міцними зуби вашої дитини, а його посмішку красивою!


Матеріали за темою:

Як допомогти малюкові, коли ріжуться зубки

Коли починати чистити зуби дитині?

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.