Протягом декількох днів після народження у дівчаток можуть спостерігатися кров’янисті виділення з піхви. Це цілком нормально,тому що таким чином з організму дитини виводяться материнські гормони. Протягом цього періоду потрібно особливо ретельно стежити за гігієною і часто міняти підгузки.
Багато мам вважають, що у маленьких дівчаток не повинно бути виділень з піхви, але це не так! Виділення у дівчаток повинні бути в будь-якому віці – це є фізіологічним для жіночого організму.
Природні виділення зазвичай не рясні і схожі на прозорий слиз, вони не повинні турбувати маленьку. Якщо ж виділення викликають печіння, почервоніння або свербіж, значить, необхідно звернутись з дитиною до лікаря, можливо, вся справа в інфекції.
Якщо під час підмивання між малими та великими статевими губами дитини виявляється білуватий наліт, не лякайтеся, це не хвороба, це просто дитяча смегма – суміш секрету сальних залоз, відмерлої епітеліальної тканини і вологи. Її можна акуратно видалити ванти паличкою, змоченою вазеліном або дитячим маслом.
Як доглядати за статевими органами дівчинки у разі їх подразнень?
У разі появи у дівчинки почервоніння або подразнення в області геніталій, в першу чергу необхідно звернути увагу на температуру повітря в кімнаті, де перебуває дитина. Якщо температура в кімнаті вище 22-24 градусів і, на додаток, дитина ще й тепло одягнена, то, можливо, вона просто перегрівається.
Ретельно провітріть кімнату та переодягніть дитину в більш легкий одяг. Якщо це не допоможе зменшити попрілості і запалення, тоді можна почати регулярно підмивати дитину настоями трав: ромашки, календули або шавлії, але тільки після обов’язкової консультації з лікарем. Настої названих трав зазвичай знімають набряк, почервоніння, зменшують печіння і свербіж.
У разі, якщо такі підмивання не дадуть бажаного результату, слід ще раз звернутися до лікаря, щоб з’ясувати можливі інші причини виникнення попрілостей і запалень та розпочати їх лікування тими засобами, що їх пропише лікар.
Не займайтесь самолікуванням!
Додати коментар