Юридичні поради

Лікарський висновок про переведення вагітної на іншу роботу (форма N 084/о)

Лікарський висновок про переведення вагітної на іншу роботу  (форма N 084/о)

 

Заповнюється лікарем акушером-гінекологом жіночої консультації медичного закладу, під наглядом якого перебуває вагітна.

Право вагітної на переведення на іншу роботу в Україні гарантується:

 – частиною 1 (рядки 11-13) статті 57 “Заохочення материнства. Гарантії охорони здоров’я матері і дитини” Основ законодавства України про охорону здоров’я (від 19.11.92 р. N 2801-XII ( 2801-12 );

 – частинами 1, 2 і 3 статті 178 “Переведення на легшу роботу вагітних жінок…” Кодексу законів про працю (КЗпП України);

 – частинами 4, 5 статті 7 “Права працівників на охорону праці під час роботи на підприємстві” Закону України “Про охорону праці” ( 2694-12 ) від 14.10.92 року;

 – Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.93 року N 64 “Про заходи щодо виконання Закону України “Про охорону праці”.

Лікарський висновок видається у випадках, коли необхідно на час вагітності усунути вплив несприятливих виробничих факторів на стан здоров’я вагітної і плоду, а саме:

 – при наявності у вагітної відхилень від нормального перебігу вагітності, незалежно від того, чи є вони ускладненнями даної вагітності, чи зумовлені екстрагенітальною патологією, які є протипоказаннями для виконуваної нею роботи;

 – коли режим роботи вагітної пов’язаний з відрядженнями або суперечить вимогам статті 176 КЗпП України ( 322-08 ) про заборону залучення вагітних жінок до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні;

 – якщо умови праці (навіть при нормальному перебігу вагітності) пов’язані з несприятливими виробничими факторами, вплив яких може спричинити порушення та ускладнення вагітності, включаючи виникнення екстрагенітальних захворювань.

Питання про видачу лікарського висновку про переведення на іншу роботу вирішується на підставі лікарських записів та результатів обстеження в “Iндивідуальній карті вагітноїі породіллі” форма N 111/о.

Пункт “Підстава для переводу” повинен відображати головні причини, з приводу яких видається лікарем висновок про переведення вагітної на іншу роботу, виходячи з наведених вище та інших можливих випадків, коли видається висновок за посиланням на відповідну статтю законодавчих актів.

Наприклад:

 – робота в нічні зміни, ст. 175 КЗпП України;

 – робота, пов’язана з відрядженнями, ст. 176 КЗпП України;

 – токсикоз, несприятливі виробничі фактори – робота в цеху з клеями, ст. 174 КЗпП України;

 – вагітність 20 тижнів, шкідливі умови праці – робота в стоячому положенні, ст. 174 КЗпП України/

На основі визначених підстав для переводу заповнюється пункт “Рекомендована робота”. При цьому потрібно керуватися Державними стандартами України з безпеки праці та Переліком шкідливих речовин, в умовах дії яких не можна допускати роботу вагітних жінок. Для зазначених прикладів “Підстав для переводу” можна зробити такі висновки щодо рекомендованих робіт:

 – звільнення від роботи в нічний час;

 – переведення на роботу, не пов’язану з відрядженнями;

 – переведення в цехи, де відсутній контакт з клеєм;

 – посади із виключенням виконання робіт в стоячому положенні.

 Далі повністю вказуються прізвище, ім’я по батькові лікаря, яким видається висновок, дата видачі. Лікарський висновок підписується лікарем, завіряється печаткою закладу і

видається вагітній на руки.

Про видачу лікарського висновку щодо переведення вагітної на іншу роботу лікар робить відповідний запис (підстави для переводу, рекомендована робота, дата видачі) в “Iндивідуальній карті вагітної і породіллі” форма N 111/о.

Термін дії лікарського висновку – від надання відпустки по вагітності до родів. Якщо в цей період перебіг вагітності, стан здоров’я вагітної погіршилися і рекомендована їй у раніше виданому лікарському висновку робота може несприятливо вплинути на стан жінки та плоду, видається новий лікарський висновок з врахуванням всіх конкретних факторів.

Лікарський висновок про переведення вагітної на іншу роботу подається нею адміністрації підприємства (власнику або уповноваженому ним органу). Про переведення вагітної на рекомендовану медичним закладом роботу власником вноситься запис в пункти “Перевід здійснений” і “Посада керівника” з вказівкою фактичної дати переведення за підписом керівника, який їх заповнив. Переведення обов’язково узгоджується з головою професійного комітету на відповідність наданої роботи медичному висновку, підписується ним і завіряється печаткою профкому.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.