Юридичні поради

Нові правила підтвердження факту народження дитини поза установою охорони здоров’я

Кабінет Міністрів України 09 січня 2013 видав Постанову № 9 «Про затвердження Порядку підтвердження факту народження дитини поза установою охорони здоров’я» (далі в тексті – Постанова № 9), яка  набула чинності.

З положеннями Постанови № 9 варто ознайомитися медичним працівникам і вагітним жінкам, щоб в подальшому уникнути проблем з реєстрацією новонародженої дитини.

Під дію Постанови № 9 потраплять породіллі, які в силу ряду причин народжуватимуть поза медичною установою і відмовляться від подальшої госпіталізації.

Так звану групу найбільшого ризику складуть жінки, які не спостерігалися під час вагітності в медичній установі і народили дитину поза медичного закладу.

У зазначених випадках медичну документацію, що підтверджує факт народження дитини, коли медичною установою не проводився огляд жінки і дитини,можливо буде отримати від спеціально створеної медичної консультаційної комісії (надалі – комісія).

Постановою № 9 передбачено, що створення комісії та положення про неї будуть затверджуватися МОЗ України.

Новостворена комісія розглядатиме питання про підтвердження факту народження дитини за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей (надалі – заявник).

Заявник не пізніше одного тижня з передбачуваного дня народження дитини поза закладом охорони здоров’я, факт народження якого вимагає підтвердження, повинен буде представити комісії такі документи:

1) письмову заяву (у довільній формі);

2) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

3) обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні або виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 113 / о або 027 / о, затвердженою МОЗ;

4) результати аналізів, УЗД, проведених під час вагітності жінки, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я;

5) копію картки виклику медичної швидкої допомоги за формою № 109 / о, затвердженою МОЗ;

6) довідку про генетичну спорідненість між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я та дитиною;

7) медичну довідку ЛКК лікувально-профілактичного закладу про огляд дитини, народженої поза закладом охорони здоров’я і медичну довідку ЛКК лікувально-профілактичного закладу про огляд жінки для підтвердження факту народження дитини;

8) інші документи, що підтверджують надання медичної допомоги жінці у зв’язку з пологами.

Документи, зазначені вище, подаються заявником у разі їх наявності.

У разі відсутності вищезазначеної медичної документації, комісія приймає рішення про обов’язкове огляді жінки і дитини і направляє їх для проведення такого огляду в медичний заклад.

Рішення про підтвердження факту народження дитини приймається у разі, коли ймовірна дата пологів жінки збігається з імовірним віком дитини, або при наявності довідки про генетичну спорідненість між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я, і ??дитиною.

За результатами аналізу документів комісія не пізніше десяти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або відмову в підтвердженні факту народження дитини і складає відповідний висновок у двох примірниках.

Один примірник видається заявнику для пред’явлення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану або негайно направляється відповідному Головному управлінню, управлінню МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (у разі відмови в підтвердженні факту народження дитини), а другий – залишається в комісії.

Після підтвердження факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії заявнику медичну довідку про перебування дитини на огляді в лікувальному закладі за формою № 103-1 / о, затвердженої МОЗом, яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Джерело: 103-law.org.ua

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.