Юридичні поради

Прописка новонародженого

Прописка новонародженого

 

Коли малюк з’являється на світ, його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Один з них — це прописка новонародженої дитини.  Як правило, більшість мам і тат, не надають великого значення цьому питанню до тих пір, поки їм не доводиться зайнятися впритул. Які документи потрібні для прописки новонародженого? Які терміни прописки новонародженого? Як проходить ця процедура? Щоб прописка новонародженого пройшла легко і швидко, майбутнім батькам варто заздалегідь знайти відповіді на всі ці питання.

Що потрібно для прописки новонародженого?

 

Передусім, батькам слід підготувати всі необхідні документи. Відповідно до закону про реєстрацію громадян для прописки новонародженої дитини необхідні:

свідоцтво про народження дитини. Свідоцтво про народження дитини видається в РАГСі на підставі довідки з пологового будинку, паспортів батьків та свідоцтва про їх шлюб. Термін отримання свідоцтва про народження — один місяць. Якщо батьки не встигли зареєструвати свого малюка у встановлені терміни, їм доведеться заплатити штраф;

документи, що посвідчують особу батьків — їх паспорти.

 

Згідно з правилами прописки новонародженого, маля можна прописати за місцем прописки батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то він може бути прописаний на житлоплощі опікуна. При наявності батьків, дитина може бути прописаний тільки з ними. Тому прописка новонародженого до бабусі або до іншого родича неможлива.

Прописка новонародженого до матері.  Для прописки новонародженого до матері, необхідно її заяву. Якщо з дня народження дитини минуло більше місяця, то крім заяви матері, необхідна довідка з місця проживання батька. Малюків до місяця прописують тільки на підставі заяви матері.

Прописка новонародженого до батька.  При прописку новонародженого до батька окремо від його матері необхідно нотаріально завірена заява від матері.

 

Особливості прописки новонародженого:

батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї;

згідно з порядком прописки новонародженого для цієї процедури необхідно присутність обох батьків;

 для тимчасової прописки новонародженого на інший житлоплощі, виписувати його з місця основної реєстрації не потрібно. Тимчасово прописати дитину на будь житлоплощі можна тільки разом з його матір’ю;

батьки мають право прописати свого малюка на долю будь нерухомості, що знаходиться в їх власності.

 

Згідно з чинним законодавством терміни прописки новонародженого не встановлені. Таким чином, батьки мають право прописати свою дитину в будь-який час. Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописані своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.