Юридичні поради

У вас народився малюк

У вас народився малюк

 

У вас народився малюк, і зараз дитина повинна стати повноправним громадянином своєї країни. Для цього батькам необхідно піти в РАГС і отримати перший офіційний документ новонародженого — свідоцтво про народження.

Інструкція

Реєстрація народження дитини провадиться органом реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Батькам потрібно звернутися в ЗАГС за місцем народження дитини або за місцем прописки батьків. Ця реєстрація необхідна для того, щоб офіційно підтвердити факт народження нової людини. При цьому йому будуть дані ім’я, прізвище та по батькові, а також будуть встановлені батьки – мати і батько. Цей документ називається – свідоцтво про народження. Бланк цього документа заповнений друкованим способом на гербовому папері. Кожен бланк є документом суворої звітності, на якому проставлено серія і номер. Свідоцтво заповнюється працівником ЗАГСу і засвідчується гербовою печаткою. Також запис про народження вноситься і в книзі актів громадянського стану.

Для реєстрації дитини в ЗАГС необхідно подати такі документи:

– Довідку про народження, видану в пологовому будинку;

– Паспорти;

– Свідоцтво про укладення шлюбу (якщо є);

– Заява про реєстрацію дитини (заповнюється в РАГСі за встановленою формою).

Коли батьки між собою перебувають у законному шлюбі, звернутися в ЗАГС для реєстрації дитини може будь-який з них. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, але батько дитини підтверджує своє батьківство і хоче, щоб у свідоцтві про народження були вказані його дані, то в ЗАГС потрібно прийти разом. У цьому випадку видадуть свідоцтво про народження дитини та юридично встановлять батьківство.

Якщо мати не перебуває в офіційних стосунках з батьком малюка і батьківство щодо дитини не встановлено, то ім’я дитині вписується за бажанням матері, батькові записується на ім’я особи, зазначеної в якості батька дитини, а прізвище присвоюється за прізвищем матері. У цьому випадку за бажанням матері дані про батька можуть не вписується у запис акта про народження.

Якщо з якоїсь причини батьки не можуть самі піти до РАГСу, то це може зробити уповноважений батьками людина, яка повинна мати довіреність, що підтверджує його повноваження, завірену у нотаріуса. Заява про народження дитини повинна бути подана в ЗАГС не пізніше ніж через місяць з дня його народження. Після реєстрації дитини батькам будуть видані: свідоцтво про народження дитини, довідка про народження для отримання одноразової допомоги, свідоцтво про встановлення батьківства (якщо батьки не перебувають у шлюбі).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.