Юридичні поради

Відпустка по догляду за дитиною до трьох років – зміни

Відпустка по догляду за дитиною до трьох років – зміни

 

Після закінчення відпустки по вагітності і пологах жінці надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

Враховуючи зміни, внесені Законом від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, з 1 липня 2014 року відпустка з догляду за дитиною до трьох років додатково оплачуватись не буде.

 

Починаючи з вказаної дати  опомога при народженні дитини буде виплачуватись на кожну новонароджену дитину, не зважаючи за ліком – першу, другу, третю… протягом 36 місяців, тобто трьох років після народження дитини.

 

Тривалість відпустки по догляду зараховується до страхового стажу жінки. Крім того, поки жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, за нею зберігається колишнє місце праці і вона має повне право повернутися на роботу в будь-який зручний для неї час, перервавши відпустку по догляду за дитиною.

 

Звертаємо увагу: якщо обставини змушують жінку, що має немовля, вийти на роботу, вона має право на додаткові перерви у роботі для годування доти, доки дитині не виповниться півтора року. В цьому разі працівниця може що три години робити півгодинні перерви для годування.

 

У разі виходу матері на роботу дитину відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частково у межах встановленого терміну також батьком, бабусею, дідусем чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, що усиновила чи взяла під опіку дитину (ст. 179, 181 КЗпП та ч. 3 ст. 18 Закону «Про відпустки»).

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк