Юридичні поради

Відпустка по догляду за дитиною до трьох років – зміни

Відпустка по догляду за дитиною до трьох років – зміни

 

Після закінчення відпустки по вагітності і пологах жінці надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

Враховуючи зміни, внесені Законом від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, з 1 липня 2014 року відпустка з догляду за дитиною до трьох років додатково оплачуватись не буде.

 

Починаючи з вказаної дати  опомога при народженні дитини буде виплачуватись на кожну новонароджену дитину, не зважаючи за ліком – першу, другу, третю… протягом 36 місяців, тобто трьох років після народження дитини.

 

Тривалість відпустки по догляду зараховується до страхового стажу жінки. Крім того, поки жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, за нею зберігається колишнє місце праці і вона має повне право повернутися на роботу в будь-який зручний для неї час, перервавши відпустку по догляду за дитиною.

 

Звертаємо увагу: якщо обставини змушують жінку, що має немовля, вийти на роботу, вона має право на додаткові перерви у роботі для годування доти, доки дитині не виповниться півтора року. В цьому разі працівниця може що три години робити півгодинні перерви для годування.

 

У разі виходу матері на роботу дитину відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частково у межах встановленого терміну також батьком, бабусею, дідусем чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, що усиновила чи взяла під опіку дитину (ст. 179, 181 КЗпП та ч. 3 ст. 18 Закону «Про відпустки»).

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.