Масаж є одним з доступних засобів фізичного виховання дітей першого року життя. Щоб правильно виконувати масажні маніпуляції з дитиною, потрібно вивчити основні правила та прийоми проведення масажу.
Основне правило масажу – масаж повинен бути безболісним, приносити дитині задоволення та всебічно допомагати її фізичному розвитку. Застосовувати масаж можна з 3-4 тижневого віку.
Погладжування є найбільш бережним серед усіх прийомів масажу. Це провідний прийом, за допомогою якого знімають підвищений м’язовий тонус і викликають розслаблення м’язів, ним починають і закінчують масування кожної частини тіла дитини. Під час масажу долоня масажиста повинна ніжно доторкатись до тіла дитини і плавно ковзати по її шкірі з різною силою тиску по ходу крово- і лімфообігу. Погладжування обов’язково проводиться після проведення кожного прийому масажу (розтирання, розминання, постукування).
Розтирання – наступний прийом, що діє на тканини, що залягають більш глибоко, і викликає підвищення тонусу м’язів. Шкіра з підлеглими тканинами розтирається в різних напрямках переважно кінчиками пальців. Призначається цей прийом утому випадку, коли у дитини є підвищений тонус м’язів-згиначів (для рук до 3-х місяців, для ніг до 4 місяців).
Розминання, і поверхневе, і глибоке, має більш сильний вплив на м’язи і призначається до 4-5 місяців життя. При цьому м’язові пучки розминаються між пальцями, але з більш сильним, ніж під час розтирання, тиском.
Постукування (лупцювання)призначене для м’язів спини, сідниць, стегон дітям з добре вираженим жировим прошарком. В дитячій практиці воно виконується тильною поверхнею пальців або кінцями пальців – короткими, ритмічними ударами. Призначається до 5 місяців.
Матеріали за темою:
ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ
Додати коментар