Юридичні поради

Ін’єкція заради життя, це догма?

«Доброго дня! Мою доньку відмовляються приймати до дитсадка у зв’язку з відсутністю у її медичній карті відомостей про зроблені щеплення? Чи є це законно?Як бути?» 

«Чи маю я право відмовитися від здійснення щеплень моїй дитині?»

 

Подібні звернення у значній кількості надходять до Гарячої лінії «Ти і право». Питання не нове, однак, ще й досі залишається актуальним, більш того, є неоднозначним у своєму вирішенні.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» профілактичні щеплення з метою запобігання  захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець  та кір в Україні є обов’язковими. Отже, з одного боку, щеплення в нашій країні за вищевказаним переліком захворювань є обов’язковими.

Однак, з іншого боку, за батьками дитини, яка не досягла 15-річного віку, за наявності відповідного письмового підтвердження закріплене право відмовитися від обов’язкових профілактичних щеплень (стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Це означає, що Ви, будучи батьком або матір’ю дитини, можете прийняти рішення, за яким Вашій дитині не будуть робити обов’язкові для всіх інших «прививки».

Вже радієте наданому праву вільно вирішувати питання щодо того, що буде краще для Вашої дитини? Зарано! Так, якщо Ви все ж таки написали необхідну відмову від здійснення щеплень, не поспішайте видихати з полегшенням, оскільки, проблеми у зв’язку з відсутністю необхідної помітки про щеплення у Вас ще попереду.

Згідно до частини 2 статті 15 вищезгаданого Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. З зазначеного положення Закону слідує, що Вашу дитину не зарахують до жодного дитячого садка, а влітку не відправлять до жодного з оздоровчих таборів, якщо необхідних щеплень у неї не буде. В свою чергу, дана стаття допускає можливість прийняття дитини та її подальше відвідування дитячого закладу у випадку, якщо на те буде отримане рішення консиліуму відповідних лікарів. У більшості випадків, для надання дозволу на відвідування дитячого закладу наказом головного лікаря створюється комісія з питань щеплень, якою й буде вирішуватися питання щодо надання дозволу на відвідування Вашою дитиною дитсадку.

 

Більш цікаві питання виникають у зв’язку, з відмовою прийнятті дитини до школи. При цьому працівники освіти посилаються на ту ж статтю 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», забуваючи при цьому, що, по-перше, в контексті ч. 1 ст. 8 Закону України «Про загальну середню освіту» школа не є дитячим закладом, а, по-друге, що, згідно до статті 53 Конституції України загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. А тому, у будь-якому випадку, така відмова буде неправомірною.

Анатолій Башловка, Адвокат, Куратор Гарячої лінії “Ти і право”, Радник Голови ФПУ з правових питань.

Джерело: korrespondent.netРеєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.